Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad lepszym źródłem finansowania. Chcę kupić auto o wartości 100k netto, zakładam wkład własny w wysokości 40-50% i okres 36-48 mc. Prowadzę jdg na ryczałcie, użytek auta mieszany, wiec jedynie 50% VAT mogę odliczyć. Czy nie będzie tak, że kredyt samochodowy opłaca się bardziej? Podobne pojazdy (używane 2-3letnie) są często tańsze o te kilka/kilkanaście % przez brak FV i fakt kupna na umowę kupna-sprzedaży.

Jeśli chodzi o #leasing to kiedy jest on najtańszy? Przy wysokiej wpłacie własnej i niskim wykupie?
#kredytsamochodowy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli chodzi o #leasing to kiedy jest on najtańszy? Przy wysokiej wpłacie własnej i niskim wykupie?


@bangshespregnant: W lipcu robiłem research to leasing najtańszy był w kombinacji 45% wpłaty 1% wykupu okres 36 miesięcy.
A jak masz ogłoszenie od osoby prywatnej to też można leasing wziąć. Dochodzi tam jakaś procedura (wycena rzeczoznawcy czy coś) ale jak najbardziej się da.
  • Odpowiedz
@bangshespregnant: Kwestia sumy opłat jest zależna od rozłożenia kapitału w czasie. Im większy wkład, im krótszy okres, im niższy wykup, tym suma opłat będzie niższa. np. Przy 45% wkładu, 35x i 1% wykupy suma opłat to 107,53%, a przy 0% wkładu, 59x, 30% wykupu suma opłat to 128,91%. To są 2 skrajne przypadki oczywiście.

Co do wyboru finansowania to zacytuje swój komentarz w innym wątku dosłownie sprzed kilku minut:
Na
  • Odpowiedz