Wpis z mikrobloga

Hej czy wiecie może czy są w planach połączenia #bytom do #katowice po remoncie dworca #pkp w Bytomiu? Do Gliwic jeździ, a do Katowic nie mimo tego, że tramwaje też nie kursują i nie będą jeszcze podobno 2 lata ( _)
  • 12
  • Odpowiedz
Bo katowice mają w dupie ludzi z innych miast tak samo mają w dupie ludzi, którzy mieszkają w samych katowicach :D
  • Odpowiedz
@annielstwo Przecież tam robią całą linię za Batorym aż do Bytomia. Jak skończą to będą jeździć. Plany są na III kwartał 2024

@Xcwh Katowice mają w tym wypadku gówno do gadania. Z resztą jak wszystko dobrze pójdzie to tory kolejowe w Katowicach niedługo też będą #!$%@?, niektóre wiadukty w przebudowie itd
  • Odpowiedz
@annielstwo:
Z tego co wiem, to z Katowic do Bytomia, jeździ Zastępcza Komunikacja Autobusowa Kolei Śląskich.
Przystanek początkowy: Katowice Dworzec Autobusowy na ulicy Sądowej (jeśli dobrze pamiętam, to stanowisko 17).
Przystanek końcowy: Bytom Dworzec Autobusowy (obok dworca kolejowego oraz stacji Bytom Wąskotorowy).
Bilet opłacasz, tak jak za przejazd pociągiem.
Albo kupujesz wcześniej: kasa na dworcu,
  • Odpowiedz
@sylwke3100 ok, dziękuję za odpowiedź o to mi chodziło, bo pomimo remontu do Gliwic jeżdżą pociągi więc domyślałam się że coś dalej też robią, a nie umiałam znaleźć info gdzie. Szkoda że tak długo będzie trzeba na to czekać no ale wygoda będzie niesamowita teraz przepchać się autem z centrum Bytomia do centrum Katowic to w nocy 16 minut, albo w godzinach szczytu 1,5h :/
  • Odpowiedz