Wpis z mikrobloga

Może wy mi pomożecie z moim internetem bo już mnie krew zalewa.
Mam internet Vectra do 600 mbs. Problem z tym, że kompletnie on nie działa z wifi. Serwis z Vectry stwierdził, że to nie ich wina i mam korzystać z kabla, bo po kablu działa. Zawsze używałem wifi i nie było żadnych problemów. Wifi mam w jednym pokoju co laptop i wszystko dobrze działo nawet jak modem był na podłodze w kącie( ͡º ͜ʖ͡º) .
Gdy wymieniono mi stary modem na nowy zaczęły się problemy, tak jakby ten nowy powoli coraz bardziej tracił siłę sygnału.
Obecnie nowy modem stoi na regale w prost do laptopa odległość może dwa metry, a i tak jest bieda. Sieć 5g zupełnie nie działa co chwila laptop się rozłącza, sieć 2.4g jako tako działa ale szybkość to jakieś 20-50mbs.
Zmieniałem kanały restartowałem i nic to nie pomogło.
Gdy modem przeniosłem z kąta na regał to przez tydzień internet po wifi działał znakomicie, sieć 5g hulała aż miło. Teraz to nawet połączyć się z nią nie da a jak się połączy to zaraz się rozłączy. Mam wifi analizer i np na moim kanale 5g tylko ja jestem. Telefon na wifi działa różnie np nie zrywa połączenia z siecią 5g ale też szybkość pobierania to jakieś max 200mbs
Co myślicie? Co robić jak żyć?
#internet #laptopy #komputery #programowanie #siecikomputerowe #wifi #telefony
  • 19
@b4a3 ja przez to zrezygnowałem z Vectry. 2 metry do drugiego pokoju i WIFI praktycznie nie działało Zgłaszałeś oficjalnie reklamacje? Ja bym wysyłał jakieś ostrzejsze pismo, jeśli wiąże cię jeszcze umowa
via Android
  • 0
@mexicofan Niestety podpisałem z nimi umowę na dwa lata w lipcu ( ͡° ʖ̯ ͡°) W wcześniej nie miałem z nimi problemu, prawdopodobnie odkąd mi zmienili modem zaczęły występować problemy ale nie dam sobie ręki uciąć, bo intensywnie z netu nie korzystałem. Według Vectry zakłócenia są niezależne od nich i powinien po kablu mieć internet, mieszkam w bloku ale bez przesady skoro modem jest w tym samym pokoju
@b4a3: @mexicofan ale taka jest prawda, wifi nie podlega reklamacji, jak po kablu jest prędkość zadeklarowana w umowie to znaczy że wywiązują się z umowy, wifi może zakłócać nawet myszka czy klawiatura sąsiada

najprostsze rozwiązanie to kupić swój porządny router wifi 5ghz i połączyć go po kablu ze sprzętem od vectry, a jak to nic nie zmieni to tylko jest dla was potwierdzenie że no niestety ale operator internetu nie wpływa
via Android
  • 0
@Loginconajmniej4znaki No to czemu na starszym modemie od nich wszystko dobrze działo a teraz, do cholery nawet jak laptop położę koło modemu to jest padaka. Przecież to jakiś absurd co mi z kabla jak oni internet podłączyli mi z drugiej strony pokoju
Ja się jednak skłaniam ku temu, że modem Vectry jest wadliwy i jego siła sygnału. Po kablu owszem dobrze chodzi ale nie może być tak diametralna różnicą że na 5g
@b4a3: może mieć słabszą antene, może działać na innym kanale, może mieć inny procesor, może mieć jeszcze jakieś inne ustawienia, nic z tych rzeczy nie świadczy o wadliwości

jak mówię, na przykładzie, jeżeli zaczniemy rozmawiać między sobą w danym pomieszczeniu a nagle sąsiad zacznie wiercić w ścianach przez to nie będziesz mnie słyszał to nie znaczy że to jest moja wina

w dzisiejszych czasach ilość sieci wifi i urządzeń bezprzewodowych oraz
via Android
  • 0
@ujdzie Ta apka mi mówi że na 5g jestem sam na kanale który wybrałem ręcznie a siła sygnału to 88%-83%% co jest kuriozalne moim zdaniem, dbam wynosi -42 -40. Widzę że te dwa parametry co kilka sekund się zmieniają. Nie wiem jak to interpretować.
@b4a3: mam w Vectrze modem Technicolor i podobne wrazenia na niektorych urządzeniach.
Telefony Samsunga działają ok, komputer stacjonarny z dużą anteną działa ok, ale już laptop działa beznadziejnie. Wszystko na wifi6.
Jak laptop jest do 2m od routera jest ok, ale jak jest 5m przez ścianę z kartongipsu to beznadzieja.

Ogolnie rozwiązania mam takie:
- kabel
- inny AP podłączony krótkim kablem i w ogóle wyłączyć wifi
- kupić repeater wifi6,
@b4a3: apka bierze pod uwagę tylko sieci wifi, na częstotliwości 5ghz mogą występować też inne zakłócenia

do 100metrów kabla nie będziesz miał żadnych strat prędkości

@hellfirehe karty sieciowe w laptopach i pc mają dużo różnych ustawień z poziomu menadzera sprzętu, niektóre automatyczne ustawienia mogą powodować że internet działa do dupy
@b4a3: zgadnijmy - blok i dużo innych wifi w zasięgu? Może do tego jeszcze 2.4ghz albo głupie routery od jednego ISP siedzące wszystkie na jednym kanale. Stefan to sam wiesz co. Sam tak mam i musiałem aż do szóstego gigaherca iść po wolne pasmo.

Zainstaluj sobie wifi scanner (np https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vrem.wifianalyzer) i porób pomiary o różnych porach dnia a potem prawdopodobnie zainwestuj w router jak musi być wifi. Kabel jakby tańszy w
@hellfirehe: sprawdzałeś może czy nie masz w laptopie problemu?
Ja miałem problem z wifi 5ghz, że nie chciało iść szybciej niż 150mbit, mimo że było wcześniej ok i na innych urzędzeniach jest pełna prędkość (300mbit)

Problemem okazało się być to, że kiedyś podłączałem telefon do komputera aby rzutował obraz bezprzewodowo, to utworzyło dodatkową sieć wifi która stała się główną na jakiś innych protokołach niż karta sieciowa, to chyba się nazywało wirtualna