Wpis z mikrobloga

Jak wiadomo PIS przewalilo wybory, dlatego zacznę nitkę na temat tego co was odstraszyło od PISu najbardziej, lista najważniejszych rzeczy, że gdyby nie one to może byście rozważyli głosowanie, wiem, że to troche abstrakcja i może brzmieć absurdalnie ale spróbujmy, może wyciągną wnioski na przyszłość.

Moja lista:


#polityka #pis #po #ko #sld #lewica #konfederacja #wybory
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@Rethrax: to był ewidentnie błąd, ale z mojej subiektywnej oceny inne rzeczy mnie mocniej wkurzają, strajk to byla tez okazja do zaprotestowania przeciwko PISowi ogolnie z różnych innych powodów
  • Odpowiedz
@niko444: no i co? ja jako przeciętny Mireczek nie chciałbym zarabiać 5 złotych na godzinę i nic nie dostawać, jak to zrozumiesz to skończysz z tym swoim konfiarskim pieprzeniem.
  • Odpowiedz
@niko444: to nie są główne wady PiSu, główne wady PiSu to prawicowy konserwatyzm, wystarczy że Kaczyński by zaczał udawać że toleruje gejów i pozwolił na aborcje, odciął kościółek i jeszcze ze 2 kadencje by popłynęli.

Prawie nikogo nie rusza afera ze zbożem pod Sosnowcem albo łapówka dla ministra kopania rowów skoro grupa osób X mająca głosów X ma się lepiej niż mieli się w czasach Y.
  • Odpowiedz
  • 3
@Njal: głowne wady pisu to lewicowy socjalizm, nawet lewicy spadlo poparcie bo ludzie nienawidza socjalizmu i podatkow, a prawicowy konserwatyzm to masz na mysli tylko prawo do aborcji? no to na lewice ktora jako jedyna zapewniala odwrocenie zakazu aborcji glosowalo jedynie 7-8% wiec to ma male znaczenie
  • Odpowiedz
  • 0
@niko444: Za dużo by wymieniać, i mówię to ja serio. Po prostu mi z PiSem nie podrodze. Żebym rozważył głosowanie na nich, to zmiana kilku rzeczy nic by nie dała. Musieli by stać się nową, zupełnie inaczej zorientowaną politycznie partią, ale wtedy to nie byłby PiS.
Pewnie większość mirków tak ma.
  • Odpowiedz
  • 0
@Warrior_97: w jaki sposob robil loda? podnoszac skladke ZUS do 9% i niszczac dzieki temu podatek liniowy? nawet PIS przyznaje że nowy ład był błędem bo w ich elektoracie mieli straszny odpływ przedsiębiorców
  • Odpowiedz
  • 0
@Warrior_97:

Czy PiS gnębił przedsiębiorców? Niestety nie

Przecież po takim wstępie od razu widać że mamy do czynienia z jakimś lewicowym socjalistą frustratem

Osoby prowadzące działalność gospodarczą nadal żyją w Polsce jak pączki w maśle.


Mogę się założyć że wiekszosc tych fanów nigdy nie miała działalności
  • Odpowiedz
  • 0
@Warrior_97: całkowicie stronniczy artykuł można do wszystkiego się odniesc. Poza tym pomija się fakt ile przedsiebiorstw sie zamknelo, wplyw kontroli na dzialanie firmy, to ze US traktuje kazdego jako przestepce bo ma wglad do kont bankowych co kiedys bylo niemozliwe i musialo byc podejrzenie przestepstwa.

Pisza o ulgach na start, małym ZUSie itd, ale kogo to obchodzi wiekszosc przedsiebiorcow to nie dotyczy to tylko na poczatek gdy nie wiesz czy twoj
  • Odpowiedz