Wpis z mikrobloga

Chyba pora powiedzieć sobie głośno, że wielka część z tych ludzi uciekła ale do socjalu, a nie przed wojna, która ich bardzo często w ogóle nie dosięgła.
W interesie Ukrainy i Europy, która nie chce zapaści gospodarczej i demograficznej Ukrainy, jest skierować tych ludzi do domów.
Ukraina potrzebuje zasobów ludzkich - nic nie zostanie tam wybudowane, odbudowane, rozbudowane bez nich, bo nawet z nimi nieodzownym będzie otwarcie na emigracje z jeszcze biedniejszych krajów.

Ludzie na większości Ukrainy żyją jakby nie było wojny, bo to wielki kraj jest.
Ci uchodźcy nie dość, że nie pomagają ojczyźnie, to jeszcze wkurzają narody europejskie, zniechęcając do wysiłków pomocowych dla państwa ukraińskiego.

#ukraina #rosja #wojna
Pobierz IdillaMZ - Chyba pora powiedzieć sobie głośno, że wielka część z tych ludzi uciekła a...
źródło: 2
  • 16
@IdillaMZ
Jeśli imigranci zaczną wyjeżdżać to oczywiście państwo polskie się nie skończy ale czeka nas najpierw stagnacja, a potem recesja jakiej jeszcze nie było.

Dopóki ludzie nie chcą się rozmnażać to mamy do wyboru:

a) niekończący się kryzys, z roku na rok gorszy aż to wszystko #!$%@? zaczynając od systemu emerytalnego

b) ściąganie imigrantów skąd się tylko da jak to robi zachód

c) ściąganie imigrantów z Ukrainy/Białorusi, z którymi dzielimy język, kulturę
@SoplicaTadeusz: Ukraincy to nie jest jedyna odpowiedz, wiec ta rozmowa jest bezprzedmiotowa.

Ludzie sie do nas rzuca, bo w Polsce zyje sie lepiej niz w wiekszosci krajow swiata.

Jak zqcznie brakowac ludzi na serio, to wynagrodzenia zaczna skakac.

Tam gdzie jest pieniadz do zaoferowania, rynek sobie poradzi, jesli kraj nie bedzie politycznie blokowac imigracji, a nawet deklaratywnie antyislamski PiS, bral ludzi skadkolwiek bez ograniczen.
@IdillaMZ
Ukraińcy to nie jest jedyna odpowiedź dlatego wymieniłem ich aż 3.

Wynagrodzenia rosną nieprzerwanie od wielu lat. W Polsce panuje rynek pracownika. I to są ogólne dane i żaden jednostkowy przypadek na zasadzie "w moim powiatowym prywaciarz nie chciał mi dać podwyżki" tego nie zmieni.

Nasz kraj nie blokuje migracji i dobrze. Staramy się ściągać i utrzymać u siebie ręce do pracy, bo brakuje nam naszych własnych. Tylko na szczęście widzimy
@Aleale2
A skoda, bo szczerze liczyłem, że może szukanie takich danych da Ci trochę do myślenia. Miałem nadzieję, że zobaczysz bezsensowność rzucania stwierdzeń "wszystkich #!$%@?ć" czy też "oni wszyscy na socjalu". Liczyłem, że spostrzeżesz jak skomplikowany jest to problem i że nie ma jednej statystki i jednego badania na gusie, które rozwiązałoby nasz spór.

Oczywiście nie mam Ci za złe używania skrótów myślowych, bo sam się takimi w naszej dyskusji posłużyłem.

Generalnie