Wpis z mikrobloga

Kiedy ubisyf przejął pałeczkę nad nowymi markami, nie protestowałem – wydał świetne Homm V, Settlers V z upośledzonym AI, Settlers VI proste, Homm 6, Homm 7, Assasyny, Raymany, Persia i kilka innych innych gier. Byłem wniebowzięty jako gówniok czytając recenzje z gazetek i oglądając Hypera. Homm V było pierwszą grą na którą świadomie czekałem a nie dostałem tak jak to było z pierwszą grą w którą w życiu zagrałem. Wtedy nie było steamów ani youtuba, trzeba było wstawać rano do empiku czy Tesco i pytać się o nową grę a teraz trzeba męczyć się z patchami, gogami i optymalizacją.
02. Kiedy po fajnych Settlers VI i Heroes V (imho najbardziej zbalansowana i przemyślana część jeśli chodzi o rozwój bohatera i unikalność każdej z frakcji) Ubi zaczał bawić się w confluxy i upleye – zacząłem protestować, jak to czekać tyle czasu na instalację i jeszcze cały czas połączenie z netem co mnie zniechęciło do Settlersów VII i skasowałem w cholerę.
03. Kiedy Ubi zaczął mieszać z kontami na uplay, lekko protestowałem ale nadal grałem. Pomyślałem, świat się rozwija trzeba iść z duchem multiplayera.
04. Kiedy Ubi wydał Homm 6, nie protestowałem bo fajnie mi się grało, choć miałem nadzieję że dodadzą wreszcie ten Sylvan, Akademię i Fortecę. Nie jest źle choć kilka mechanik jak brak zamku 3D, LVL 30 max i zredukowanie magii do opcjonalnej mi się nie podobało. Podobało mi się granie Inferno czy Nekropolią czy Lochem podczas gdy w większości części Inferno czy Lochem gralem najmniej. Ukończyłem wszystkie kampanie choć nie podobało mi się już wtedy parcie na internet, Gracze narzekali na bugi choć w moim przypadku najwięcej bugów zdarzyło się po implementacji najnowszych patchy ale tak przed dodatkiem. Mój jedyny bug to minusowy przyrost jednostki xD
05. Kiedy Ubi wydawał Homm 7 byłem podjarany, zapowiedzi wsparcia modów, rada cieni, masa planów, miał być kolejny H3, pod koniec produkcji tasowałem się pod dwa wywiady i kampanie z H4 (najlepszy storytelling w serii)… czekałem na dodatek z Inferno i Sanktuarium by po raz pierwszy od piątki móc zagrać wszystkimi frakcjami. Świat czekał u stup graczy aż pewnego dnia Ubi zabił całą serię, wyrzucili Heroesy na śmietnik historii.
06. Kiedy Ubi masakrował Settlersy (były plany zrobienia gry RPG zamiast tego drogiego półpotworka), oburzałem się ponieważ chciałem czegoś pokroju części 3,4 i 6 a nie RPG. Niedawno wydali średniaka po zawyżonej cenie. Nie wyszło z najnowszymi częściami . Pomimo wad, lubię sobie co kilka miesięcy odpalić z nudów na zabicie czasu..
07. Kiedy Ubi ostatecznie i bez ostrzeżeń nasrał na całą serię byłem wkurzony ale wtedy jeszcze miałem nadzieję na jakieś mody czy dodatki. Gdyby Ubi wydał dwa dodatki tak jak planowano…..
08. W międzyczasie Ubi wydał śmieszny, żałosny i przeceniony remaster Trójki choć za darmo można zagrać w lepszą wersję, w Hotę, moderskie VCMI czy Erę. Żałosne, a to były czasy przed Reforge.
09. Kiedy Ubi skasował Heroes Offline i inne spin-offy, nie protestowałem bo nie grałem tylko lore szkoda.
10. Kiedy Ubi zaczynał wydawać kolejne bzdurne spin-offy, miałem wywalone bo nie chciałem kolejnego Heartstone zamiast gry a spin-offy jako wisienkę do tortu jakim miało być Heroes VIII czy nawet X. Jako deser a nie danie główne w międzyczasie.
11. Kiedy Ubi zagroził wyłączeniem wtyczki do H5 to coś mnie ruszyło, z Heroes III nie ma problemu, by grać przez internet bez pomocy korpo, w H4 mało kto grał turniejowo, pamiętam jak grałem w H5 z ludźmi i dostawałem mucki albo nudziłem się czekając na kolejny ruch żywego ludka. Mimo wszystko uważałem że wyłącznie kluczowych Assasynów czy Heroes V jest przegięciem. (właśnie podnoszę rękę w stylu Testo ludzie są pewne granice). Myślę, że da się coś wykombinować, aby grać w H5 z ludźmi, wystarczy skrzyknąć moderów czy zorganizować turnieje….
12. W tym czasie pomyślałem o jednym – niech tylko tym partaczom nie przyjdzie do głowy by wyłączyć wtyczkę z Heroes VI której fundamentalną mechaniką jest system Conflux i Dynasty….. bronie rodowe, skiny i cała reszta badziewia przepadnie? Jak można być tak #!$%@? i pazernym by coś takiego wymyśleć, no chyba że bronie zostaną a nie będzie trybu multi. No dobra, Heroes VI było grą eksperymentalną ale nie było jakoś specjalnie złą grą, po prostu spróbowano czegoś innego i sporo mechanik nie pykło. No kurła, robisz grę w której podstawą jest tryb online, achievementy i pierdoły odblokowywane. Grindujesz przez X lat po czym przychodzi Ubi i zabiera to wszystko ze swoją technokratyczną gadką. Jeśli nie zrobią potężnej aktualizacji przeniesienia funkcji online na tryb oflline to można powiedzieć że od nowego roku nie będzie żadnego sensu by grać w Szóstkę. Powtarzam, cały gameplay opiera się na systemie Conflux i Dynasty, nawet durny bestiariusz wymaga połączenia z netem. Wszystko to co ludzie grindowali przepadnie i pozostanie wyłącznie casualowa gra bez bonusów a może nie będzie niczego 10 ponad lat pójdzie na marne. W tym jest problem, tryb multi w H6 to nie tylko gra online a większość contentu. chore #!$%@?
13. Już dzisiaj mam problem z uruchomieniem gry (a bo uplay jest upośledzony a to konta się pomieszały rodzinne a to straszyli wyłączeniem niaktywnych kont Xd). Heroes VI bez trybu offline będzie praktycznie niegrywalny albo się nie odpali albo odpali tylko będzie wersją wykastrowaną. Gra straci większość contentu i nikomu nie będzie się chciało grać ‘’od nowa’’. Coś bardzo wkurzającego; rozwalanie nie tak starych gier i usuwanie z nich z najważniejszej mechaniki. O ile w H7 istnieje scena moderska tak H6 jest słabo ekplorowane i pewnie byłoby ciężko naprawić grę którą zepsuł sam ubisyf.
14. Pytanie czy będą dalej sprzedawać te gry? Tak jakby sprzedawać WOWA bez dostępu do internetu z minimalnym. Zakładam że dalej będą sprzedawać gry ale bez podstawowych mechanik Xd Czy można coś z tym zrobić? Uciekałbym od teorii spiskowych jakie natrafiały się w przypadku Blizzarda a mianowicie - oni celowo niszczą gry. Nie, mają wywalone i reprezentują inne pokolenie korporacyjne. Za tamtych czasów gry robiły małe studia pełne pasjonatów a dziś gry tworzy się za szybko a potem wypuszcza z błędami wersję alfa. Technologia poszła do przodu ale mentalność bliższa bezdusznego korpo niż grupy nerdów. Zakładam że nad grą pracuje za mało osób, po rodzinach a w pracy podwykonawcy zaglądają w majty. Niby ludzie mogą atakować Ubi, zmusić do tego by stworzyli patch pozwalający grać w Heroes VI, ale znając życie oni tego nie zrobią. Wyprą się korporacyjną gadką w stylu ale kampania i tryb singleplayer nadal działa (co nie jest pewne Xd) a my tylko wyłączyliśmy ¾ contentu elo. Cała robota spadnie na fanów-moderów. Prawdopodobnie zleją cała sprawę nawet jeśli łamią unijne przepisy. Trzeba pamiętać że chodzi nie tylko o skazanie jednej gry na straty a całych marek które od lat są rozdrabniane.
15. Jeśli to samo zrobią z Siódemką a na pewno zrobią, to dla tej serii nie ma ratunku ze strony korpo. Czemu Ubi musi prędzej czy później niszczyć znane marki nawet te które sam stworzył jak Raymana. Pewnie każdy już się pogodził ze smutnym losem tych franczyz.. cała nadzieja w moderach
16. Ubi praktycznie położył lachę na całę serię Homm – jedynkę próbował modować fan, dwójka działa na tabletach, na trójkę nasrali na miętko i seria żyje tylko dzięki fanom, czwórka zyskuje ostatnio nowe moderskie życie co mnie cieszy, piątka żyje dzięki grywalności i modom a nie ubi, szóstka idzie na rzeź, siódemka została zarznięta (pamiętam jak musiałem długo czekać na ładowanie ekranu) a za jakiś czas zgaszą jej światełko. Siódemka miała potencjał na bycie najlepszą częścią z trylogii no ale trudno najlepszą piątka. H7 naprawiło kilka nietrafionych pomysłów H6 ale sam Ubi skopał sprawę optymalizacją, marketingiem, brakiem Inferno i Sanktuarium, promocją, bugami i nie wiem czym jeszcze ale za to rada cieni wyszła spoko i muzyka lepsza niż w H6. Piątka przy Siódemce jest fajniejsza pomimo przestarzałej grafiki. Ósemki nie będzie nie ma kto jej wydać Xd
17. Skoro Ubi psuje gry i niszczy dzieciństwo, to znaczy że mają tam fatalną sytuację finansową. Takie typowe technokratyczne pierdu pierdu musimy tnąć koszty tut mir leid i elo. Ubisyf robił gry w maksymalnie januszowym czyli robimy grę z minimalnym budżetem, jak najmniej personelu robiący po godzinach, minimalny marketing, olewanie feedbacku, wydawanie niedopracowanej gry, wypuszczanie setki patchy, problemy z logowaniem, krótki czas suportu gry, Tak się nie robi gier durne pacany.
18. Ubi szoruje dupą po mrowisku. Jestem wkurzony, leżę w kałuży moczu jak kiedyś Zbynek i płączę nad tym jak Ubisoft dał mi wielki koszyk cukierków minimum 5 koszyków plus Assasyny a potem zabrał, podmienił na te gorszej jakości by w końcu ukraść mi marzenia, wyjąć siuraka i centralnie naszczać..
19. Czy jest obecnie coś gorszego niż Ubisyf? Nawet Blizzard ostatnimi czasy się poprawił po meli na ryj w postaci Reforge i lore Shadowlands. W przypadku gier Blizzarda wiem że Microsoft jest w stanie coś z tych gier wycisnąć a Ubi ma na te gry wywalone jeśli nie przyjdzie dobry sponsor….. a gry Ubisyfu są mniej warte niż Blizzarda. Obawiam się że w ciągu ostatnich lat wartość franczyz jest jeszcze mniejsza. Potężne marki wstańcie z łóżka i wykupujcie Ubisoft póki można, za kilka lat może być taniej ale lepiej kupić teraz niż nigdy xD Wykupcie prawa do marki M&M, Settlers czy co tam jeszcze chcecie ale zróbcie to z pasją nerda. Tak to jest jak zaczyna coś dziać.
Ja wiem że najważniejsza jest trójka i piątka ale kurde dla całej serii nie ma ratunku póki Ubi kisi prawa do gier co jest smutne i człowiek nie może się z tym pogodzić.
https://www.ubisoft.com/en-gb/help/connectivity-and-performance/article/decommissioning-of-online-services-for-older-ubisoft-games-january-2024/000105788
https://steamcommunity.com/app/48220/discussions/0/3874844033661721770/

#heroes3 #ubisoft #ubisyf #ubisoftcwel #ubishit #homm3 #heroes5 #heroes6 #heroes7 #heroes4 #oswiadczeniezdupy
  • Odpowiedz