Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim Mam pewien problem z rachunkiem za wodę według wodomierza w 3 miesiące zużyłem 66 000 litrów wody. Zadzwoniłem do nich i mówię że może jakaś pomyłka że licznik zepsuty oni na to że wszystko jest okej sprawdziłem inne faktury i nigdy nie przekazałem 35 metrów sześciennych co też wydaje mi się i tak za dużo miła pani w biurze obsługi klienta powiedziała mi że mogę wysłać licznik do niezależnej ekspertyzy gdy zacząłem się dopytywać jak to się odbywa zaczęła kluczyć że nie wie do końca jak, w końcu powiedziała że do głównego urzędu miar. Potem jednak stwierdziła że to producenta wodomierza wydaje mi się że wysłanie wodomierza do producenta który aby nie być stratnym wyda orzeczenie że wodomierz jest sprawny. 66 000 litrów to naprawdę duża cysterna tyle wody naprawdę ciężko byłoby zużyć. A tyle wody ponoć zużyłem w ciągu 89 dni, daje to 741 l wody na dobę. Już sam wyciekł z okolicy 15 litrów wody na godzinę przez prawie 3 miesiące mógłby właśnie wskazać takie zużycie - to co zużywałem zazwyczaj, gdyż poprzednie zużycia były o połowę mniejsze.Nie chciałbym popadać w paranoje węsząc nieuczciwość wodociągów, ale wydaje mi się że był wyciek wody tuż za licznikiem czego dowodem mogą być zrobione przeze mnie zdjęcia. Zarówno pani z biura obsługi klienta jak pracownicy wysłali do kontroli stwierdzili że nakładka elektroniczna na wodomierz spadła. Niestety nie było mnie przy tej kontroli. Wodociągi próbując rzucić winę na mnie że może nawet spłuczka się zacięła czy też dziecko odkręciło wodę itp. czego ja miałbym nie zauważyć przez trzy miesiące.
Podsumowując 11 lipca do 17 października to jest 89 dni zużycie wody 66 000 itrow. Trzy dni później 20 października kontrola wodomierza i wynika z niej że w ciągu 3 dni 3000 litrów zużyłem. Następna kontrola 23 października i tylko 1000 l. Poradźcie mi przyjaciele jak to wszystko ugryźć.
rachal - Cześć wszystkim Mam pewien problem z rachunkiem za wodę według wodomierza w ...

źródło: temp_file8967554700768133120

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wiskoler_double to jest właśnie odczyt fizyczny , tak sobie myślę że pracownik wodociągów schodząc mógł nastąpić na rurę zrzucając nakładkę zczytującą i spowodować wyciek. Było sprawdzane czy jest wyciek pomiędzy licznikiem a domem, tj obserwowali czy wodomierz się kręci gdy nie było poboru wody.
  • Odpowiedz
@rachal zakłada się zużycie 150l na dobe, więc dziennie 600l jest całkowicie normalne. 750l dziennie nie jest jakoś imponujące może trzeba zakrecac wodę podczas mycia zębów :p
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@peeteer ok wiadomo że tak zawsze się zakręca dzieci są małe więc wody dużo nie zużywają wszystko pod naszym nadzorem. 66000 /89 dni daje 741,5 litra na dobę, ~30 litrów na godzinę,to bardzo dużo. Nie sposób nie zauważyć byłoby jakiegoś odkręconego kranu czy zawieszonej spłuczki. Poniżej wykres zużycia od samego początku. Skąd ten pik.
rachal - @peeteer ok wiadomo że tak zawsze się zakręca dzieci są małe więc wody dużo ...

źródło: temp_file3405169414261587667

Pobierz
  • Odpowiedz
@rachal: u mnie w rodzinie 2+2 schodzi 12m3 miesięcznie, czyli sporo mniej niż u Ciebie, jakbyś potrzebował porównania.

Generalnie mieliśmy w naszej okolicy w ostatnich dwóch latach kilkanaście przypadków wspólnot, które zgłaszały problemy z licznikami do MPWiK (bo to Warszawa), że za szybko kręcą i za każdym razem scenariusz był podobno taki sam (podobno, bo znam tylko nasz przypadek). MPWiK zarzeka się, że wszystko jest legitne i w ogóle żebyśmy #!$%@?,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@peeteer 10 litrów wody zmywarka chodzi codziennie, małe dzieci nie zużywają tyle wody, ja biorę prysznic co wieczór w pracy woda do gotowania to mały procent . Wyobraź sobie 600 litrów razy 30 dni to taka cysterna 18000 litrów a koszt 288 zł straszne marnotrawstwo.
  • Odpowiedz