Wpis z mikrobloga

@ale_jaktotak: Mają dosyć fikuśny spieniacz mleka i wnętrze czasami jest słabo złożone, ale sporo mirasów je ma i dają radę podobno. Ja bym pewnie szedł w zdaje się nivone, bo sama płucze sobie rurkę mleka, ale philips na początek i na małe przebiegi, też zrobi robotę.
@ale_jaktotak uszczelki lubią być wymieniane w tych phillipsach po 2-3 latach, nie wiem w sumie ile łatwiej/trudniej ale delonghi będzie Ci służyć dluuugie lata, w moim 355.55 jedyne co trzeba robic to przkrecic gałkę żeby wyplukal sobie rurkę z mlekiem po kawie i co kilka dni umyć pojemnik z mlekiem. No i ten phillips jest głośniejszy jeśli jesteś dźwiękowym purystą
@ale_jaktotak napisałem, puszczasz płukanie po mleku i co kilka dni (jeśli chowasz pojemnik z mlekiem do lodówki) czyścisz rurkę z pojemnikiem, roboty z 5min, tylko najgorzej jak zostawisz dłużej to może się zasyfic rurkę
@Kulek1981 @bb89 @sberatel

Miałem dziś podejście do zakupu delonghi w MM i doradca klienta dosłownie wybijał mi z głowy delonghi sugerując dopłacenie do Jury lub Krupsa w których systemem mlecznym jest rurka, argumentując tym, że utrzymanie czystości w przypadku delonghi jest trudne. Już sam nie wiem, opinie na necie są dobre, więc może za delonghi prowizji nie ma? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ale_jaktotak z pewnością, każdy sprzedawca w markecie typu mm czy euro ma prowizje na innej marce, wielokrotnie się z tym spotykałem kiedy człowiek mnie odciągał od mojego wyboru mimo ze nie miał jasnych silnych argumentów.

Twój wybór, jura jest bardzo spoko ale to wyższa polka i niekorzy narzekają że nie można wyjąc bloku zaparzajacego.
@ale_jaktotak co ma być trudnego w przekręceniu gałki na zbiorniku w pozycję czyszczenie? Od 4 lat zbiorniczek i rurkę myje w zmywarce a ponieważ większość kaw jednak robię czarną to zdarza się mi potem zostawić mleko w pojemniku na dłużej aż skwaśnieje i nie ma problemu z umyciem. Sam nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie była by rurka do kartonu dla kogoś kto mleczne robi tylko czasami, z drugiej strony to i