Wpis z mikrobloga

Jak wygląda uzależnienie od dużych zarobków?

Chodzi mi oto, że jak dzisiaj np ktoś zarabia 5k i żyje jako tako, to jak będzie zarabiał 15k to nagle kupi se lepsze auto, lepsze jedzenie i gdyby wrócił do zarobków 5k to będzie prawie, że nie możliwe?

Jak to było u was? Dużo wydajecie wiecej niz wczesniej?

wołam najbogatszych: #programista15k #prawo #pracbaza
jmuhha - Jak wygląda uzależnienie od dużych zarobków? 

Chodzi mi oto, że jak dzisiaj...

źródło: 152781584-image-of-smiling-unshaven-programmer-man-showing-thumb-up-while-working-with-computers-in-office

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@jmuhha: Lepsze jedzenie, lepsze wakacje, lepsze rozrywki ale też więcej oszczędności i poduszka bezpieczeństwa. Nie myślę o spadnięciu z drabiny, bo mam kasę na życie przez 4 lata na takim samym poziomie, do tego moja żona pracuje i równie dobrze z tego co ona zarobi to też starczy, tylko odłożylibyśmy mniej.
  • Odpowiedz
@jmuhha: najwięcej wydaje na utrzymanie czynszojada, z diety pudełkowej czy wakacji mogę zawsze zrezygnować, a auta mam za gotówke bo nie opłaca się ich finansować w tych chorych czasach ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@jmuhha: coś w tym jest, jest dla mnie niewyobrażalne że są ludzie, którzy nie wiem oboje w rodzinie zarabiają minimalną mają jeszcze z dwójkę dzieci i żyją.
  • Odpowiedz
co to za lepsze rozrywki?


@jmuhha: Jakiś teatr, koncert poza miastem, spa na weekend, dobra restauracja. Lepszy sprzęt do sportu, który się uprawia, np. karbonowy rower. Do tego więcej kasy na hobby. Więcej czasu, bo np. nie musisz sprzątać mieszkania tylko sobie kogoś zatrudniasz i masz 4h w tygodniu czasu więcej.

no i jak wakacje lepsze? w sensie zamiast organizowanych samemu np z biura podrozy?


@jmuhha: Np. ciepłe
  • Odpowiedz
@Adams_GA chłopie to wyobraź sobie, że za minimalną musiałem wyżywić 4 osoby, nie miałem butów nie miałem ubrań bo dzieci. Matka miała i ciuchy i fryzjera. Jak odszedłem to podczas sprawy o alimenty wyszło, że utrzymanie dzieci to koszt 2x wyższy jak moje zarobki a sędzia to łykała. A że chwile wcześniej otworzyłem działalność to wg sędzi posiadając firme masz nieograniczone możliwości zarabiania. Dzisiaj ide do sklepu i kupuje to na
  • Odpowiedz
@jmuhha ciekawe pytanie, pewnie kwestia indywidualna. U mnie wleciały pudelka 6 dni w tygodniu. W 7 dzień knajpa + coś gotuje jak mam chęci. Nie patrzę już na ceny ubrań, produktów w sklepach. To tez nie tak ze wydaje 8 stow na spodnie, do sklepów chodze tych samych z tym ze kupuje co mi się podoba nie przejmując się cena. Potrzebuje nowy telefon to kupuje go teraz. Jak jadę na wakacje
  • Odpowiedz
@jmuhha: Im więcej zarabiasz tym więcej wydajesz, takie błędne koło. Jak kupisz sobie lepszy samochód to bedzie robiła na ten samochód, tak samo z większym mieszkaniem itd, podniesie ci się na pewno jakość życia, ale szczęścia to nie da
  • Odpowiedz