Wpis z mikrobloga

pytanie dla osób z ciasnymi łazienkami

mam w domu już jedną łazienkę z prysznicem na piętrze, ale w drugiej łazience na parterze też chciałbym mieć prysznic, przyłącza do tego są przygotowane przez dewelopera, niestety łazienka jest ciasna 158x155 - zastanawiam się czy lepiej mieć zapchaną łazienkę czy luźną i komfortową toaletę. Przyznam, że mam przykre doświadczenia z kolejkami do jednej łazienki ( ͡° ʖ̯ ͡°) i chciałbym mieć w przyszłości fajnie, chociaż gości nie lubię przyjmować i ten dodatkowy prysznic byłby używany sporadycznie, może 2-3 razy w roku.

rozkład mniej-więcej jak na zdjęciu, tylko stelarz do geberitu nie może być w ścianie

#projektowaniewnetrz #dom #mieszkanie #lazienka #toaleta #remontujzwykopem
dupelec - pytanie dla osób z ciasnymi łazienkami

mam w domu już jedną łazienkę z pry...

źródło: 4-Kaldewei_Milieu_Natuerlichkeit_barrierefrei_Vogelperspektive

Pobierz

co zrobić z łazienką 155x155

  • kabina 80x80, mało miejsca na kibel 43.8% (21)
  • kabina 70x70 dla komfortowego kibelka 27.1% (13)
  • toaleta bez prysznica 18.8% (9)
  • inne rozwiazanie 10.4% (5)

Oddanych głosów: 48

  • 8
@dupelec: ja bym pozostał przy jednym prysznicu, jeśli jest funkcjonalny. Chyba że masz wielu domowników, wtedy szukałbym kompromisu w postaci np. walk in + w pełni składanej kabiny, by na co dzień nie przeszkadzało w korzystaniu z kibla, a w sytuacji awaryjnej umożliwiało skorzystanie z prysznica
goferek - @dupelec: ja bym pozostał przy jednym prysznicu, jeśli jest funkcjonalny. C...

źródło: 3

Pobierz
@dupelec: możesz nie rozdzielać przestrzeni pomiędzy sedesem a prysznicem, dajesz odpływ liniowy i robisz lekkie spadki tak by woda spływała. U rodziny w łazience nie ma żadnej szyby, na ścianie wisi taki panel prysznicowy i tyle.
czy luźną i komfortową toaletę.

dodatkowy prysznic byłby używany sporadycznie, może 2-3 razy w roku.


@dupelec: no to calosc kafle bez zadnych kabin i scianek prysznicowych, najwyzej jednoskrzyslowe szklane drzwi montowane na scianie pomiedzy prysznicem i wc, zamykane na sciane plasko gdy nieuzywane = brak straty miejsca. potrzebny dobry odplyw wody tylko
@sidhellfire: korzystałem kiedyś z prysznico-kibla w kamperze i było ok :) a jeśli chodzi o taki typowy wet room to na wycieczce w japoni było to dość popularne rozwiazanie :)