Wpis z mikrobloga

Czy zakup VW t4 2,5 benzyna z LPG to głupi, czy średni pomysł? cena 10 000 zł. niby 300 000 km, ale kto tam wie? Przydałby mi się dostawczak, planowałem wydać ok 35 000, ale i jedno i drugie to już przechodzone by było. Tyle, że w nowszym to dopiero wszystko zaczyna się psuć, w starym może już to co miało się zepsuć to się zepsuło...

No i stałbym się kolekcjonerem zabytków. Jak ma się jednego - to się jest biedakiem, jak więcej - to juz kolekcjonerem.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 23
Twierdzisz, ze konkretnie te silniki były awaryjne z LPG


@7160: Jak mnie pamięć nie myli to 2,5 benzyna w T4 to jest jeszcze mega pancerna konstrukcja z lat 80' (podobnie jak 2,5TDI R5 które było w T4). Więc bardziej zależy co w lepszym stanie znajdziesz. Diesel też będzie sporo tańszy w naprawach od diesli z common railem czy pompowtryskami. Kiedyś złomnik jeżdżąc T4 benzynowym i kiedyś dieslem podsumował że w benzynowym
Spytaj czy oleju nie bierze i pojemność butli, żebyś nie stawał co 250km tankować, upierdliwe w trasie.


@cacyyy: i tak będzie tankować co 200km, przecież to LPG

Ale jak rocznie zrobię 10 000 to na LPG - 3000, na Dieslu 7000. Dlatego należę do społeczności LPG+


@7160: co, że 10k km to 3k zł na LPG i 7kzł na dieslu? To auto spali z 12 litrów benzyny, LPG około 14-15L.
i tak będzie tankować co 200km, przecież to LPG


@GeDox: niektóre osobówki robią 500km na butli. Do takiego busa, może wchodzić spora butla.
via Wykop
  • 0
diesel spali 5-6 litrów


@GeDox: Jeździłem Ducato i 12 l wciągał.

raz do roku regulacja gazu


@GeDox: A co to takiego??? Od 18 lat na LPG i ani razu nie robiłem.
Jeździłem Ducato i 12 l wciągał.


@7160: które konkretnie? omawiany T4 ma pompę rotacyjną

A co to takiego??? Od 18 lat na LPG i ani razu nie robiłem.


@7160: obyś nigdy nie musiał się dowiedzieć :)
Nowe, ale duże.


@7160: to co się dziwisz, że auto z silnikiem 2.3 / 3.0 spali 12 litrów?

A jaką to różnicę robi dla spalania?


@7160: zasadniczą, mniejsze opory niż przy silniku CR / PD. Chociaż niektórzy pakowali pompę rotacyjną do PD i kręcili wyniki 4L w mieście, w trasie 3/4 tego.
via Wykop
  • 0
kręcili wyniki 4L w mieście


@GeDox: Se przypomniałem, że T4 też jeździłem. Palił tyle, że szef myślał, że paliwo z baku podbieramy. I kopcił.
Se przypomniałem, że T4 też jeździłem. Palił tyle, że szef myślał, że paliwo z baku podbieramy. I kopcił.


@7160: bo miał #!$%@? w serwis : ) Wystarczyło podmienić przepływkę ze szrotu i problem rozwiązany, ewentualnie zakleić izolacją kilka rur od dolotu.