Wpis z mikrobloga

@wykopnet: Bo jakiś pismak napisał na wp.pl czy onecie o tym, że nie kupuje się biletów w PL bo dużo taniej jest kupować np w czeskiej kolei i że wtedy bilet do Pragi kosztuje 170zł, a nie 350. Ja tam przyzwyczajony, ze taki bilet na intercity.pl kosztuje poniżej 100 napisałem o tym pod znaleziskiem. To mnie mitomanem nazywali, a cała masa ludzi pluła komentarzami, że nas PKP dyma oporowo, ze płacimy
Dobra chyba już wiem. Typ znalazł połączenie 11h, które jest droższe od połączeń 3h. Także typowi tłumacze że to jest połączenie przez Białystok. Nikt normalny tego nie kupuje ma trasie trójmiasto - WAWA. To jest połączenie dedykowane dla WAWA - Podlasie, Mazury i Podlasie, Mazury - WAWA.
@kryminalnykwadrans: teraz może tak (niema sezonu), ale maj-wrzesień korzystałem kilka razy z trasy Katowice - Wiedeń - Katowice to ceny z PKP były dużo gorsze niż na QBB, tak samo do Pragi bardziej opłacało się jechać Leo niż PKP. Przed wyborami zrobili jakiegoś mixup`a z cenami bo spamowali, że po 19 zł.
@kryminalnykwadrans: masz więcej szczęścia, kilka razy kupiłem na stronie PKP i było taniej, ale tez kupowałem na QBB, CD i DB i było taniej niż PKP. PKP mnie odpycha kupowaniem biletu na trasy zagraniczne, więc dość często sprawdzam apki na telefonie austriackich, czeskich i niemieckich kolei i dopiero na końcu PKP. Ot zdarza mi się dość często latać z Wiednia i mam na tej trasie akurat takie doświadczenia. Mnie cieszy, że
@kryminalnykwadrans a to też zależy bo bilety do Wiednia udało mi się wyrwać za 45 zł 40 dni przed odjazdem w czerwcu (wyjazd w lipcu), a już 2 miesiące przed odjazdem jest opcja kupna, jeśli ktoś nie musi jechać w konkretnym terminie to niech poluje na jeszcze niższe ceny