Wpis z mikrobloga

Od zawsze używam kart nvidii, a przy kompletowaniu nowego komputera zastanawiam się nad kartami radeona, ale nie jestem do nich przekonany. Czy ktoś z Was przesiadał się z nvidii na radeona i odczuł jakieś negatywne różnice albo, że czegoś brakuje? Jakoś w głowie sobie wymyśliłem, że nvidia to topka, ale patrząc na benchmarki, to niekoniecznie tak jest. Zastanawiam się pomiędzy, RTX 4070TI a RX7900XT, jeżeli budżet pozwoli, to pomiędzy odpowiednikami poziom wyżej.

#nvidia #radeon #kartygraficzne #gpu #pcmasterrace
  • 7
  • Odpowiedz
@Mellisuga: odnotowałem jedynie #!$%@?ący sterownik. codziennie przy pierwszym uruchomieniu wideo albo aplikacji 3d sterownik się wykrzaczał, a później działało bez szwanku
  • Odpowiedz
@Mellisuga: miałem identyczna rozminke, przerzucilem sie z 3060ti na 7900xt i nie żałuje.

Miałem jedynie problemy na linuxie, bo musiałem podibć kernel do najnowszego, bo system przstał w ogóle startować. Na windowsie zero problemów.
  • Odpowiedz
  • 0
@bonus: @frutson podejrzewam, że w windowsowych programach różnicy w działaniu nie ma, a jak ma się sytuacja w grach? Nie ma problemów ze sterownikami, fps, grzaniem się itd?

Dzieki za odpowiedzi :)
  • Odpowiedz
@Mellisuga: Grzanie sie to zależy od budowy karty, jak kupisz Nvidie z 2 wiatrakami to bedzie sie grzać xD
Ja akurat mam 7900xt asus tuf, na cichym biosie prawie nie słychać a temperatury bardzo spoko.

Do tej pory żadna gra się nie #!$%@?ła z powodu sterów więc odpukać. Jedyne co zauważyłem w stosunku do Nvidia, zdecydowanie pozniej wychodzi wsparcie nowych gier.
  • Odpowiedz
@Mellisuga właśnie w programach jest duża różnica, w Davinci jakiś czas temu, nie wiem jak teraz przy renderze z ~300 klatek spadał co chwila na 30-40, odbijał w górę i znowu spadał. A nie było tam nic co ten spadek mogło powodować, zwykły czysty plik z nagraniem sumy miksu kamer w proresie transkodowany do h264
  • Odpowiedz
@Mellisuga y, odnośnie premierki widziałem jakieś wpisy, że potrafiło #!$%@?ć bez żadnego alertu na pulpit. Ja korzystam z DR to tylko tyle mogę powiedzieć.
  • Odpowiedz