Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś z Was robił podłogówkę w bloku (dość świeże deweloperskie) gdzie wylewka już jest?
Zgodnie ze sztuką to trzeba by to zryć, wywalić stary styropian, położyć nowy, położyć rurki i zrobić nową wylewkę.
Albo być mądrzejszym i poprosić dewelopera o położenie rurek zanim zrobi wylewkę. Ale tego nie zrobiłem i wylewka już jest.

Natknąłem się w necie na firmy, które robią podłogówkę metodą fazowania wylewki. Robią rowki 2cm głębokości w istniejącej wylewce, kładą rurki, zalewają czymś (?) i tyle.

Coś takiego jak w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=RKD2sezW55Q

Ktoś ma tak zrobione i może podzielić się opinią?

PS. Ten temat nie dotyczy tego czy podłogówka w bloku to dobry pomysł i dlaczego grzejniki są lepsze więc prosiłbym odpuścić dywagacje na ten temat :)

#nieruchomosci #remontujzwykopem
  • 11
@markier: ostatnio właśnie wczytywałem się w temat. Nie możesz od tak pozbyć się grzejników w bloku, bo nie są Twoja własnością tylko wspólnoty. Dodatkowo jeżeli deweloper nie ma w standardzie podłogówki to małe szanse żeby to zrobić w ramach zmian lokatorskich. Pozostaje możliwość instalacji głównie podłogówki elektrycznej.
@markier podlogowka działa na niższej temp wody niż kaloryfery więc oprócz rurek musisz mieć jeszcze układ do mieszania wody gorącej z zimną. Taniej łatwiej i szybciej będzie położyć maty ogrzewania elektrycznego, zrobiłem tak u siebie, koszt kilka lat temu około 700zł za łazienkę 5m2
  • 0
ostatnio właśnie wczytywałem się w temat. Nie możesz od tak pozbyć się grzejników w bloku, bo nie są Twoja własnością tylko wspólnoty.


@Rucio: to chyba w jakichś starych blokach. Nigdy się w deweloperskim z czymś takim nie spotkałem. Mało tego wiele osób likwiduje grzejniki bo jest ich za dużo w standardzie.

podlogowka działa na niższej temp wody niż kaloryfery więc oprócz rurek musisz mieć jeszcze układ do mieszania wody gorącej z
chyba w jakichś starych blokach. Nigdy się w deweloperskim z czymś takim nie spotkałem. Mało tego wiele osób likwiduje grzejniki bo jest ich za dużo w standardzie.


@markier: po prostu ci którzy likwidują w nowych nie zgłaszają tego nigdzie. Żadna wspólnota w okresie trwania gwarancji nie będzie Ci chciała na coś takiego zezwolić bo liczba, moc i umiejscowienie grzejników są częścią projektu a wszelkie odstępstwa od niego mogą skutkować utratą gwarancji.