Wpis z mikrobloga

#bali @piotrek39
#tajlandia

Kupiłem bilety na Bali, wyjazd za kilka dni i szukam na szybko co trzeba zabrać, co wynajac i co zwiedzać. Myślę o 3 tygodniach, pozniej tydzień w Tajlandii i powrót.
Jakieś ważne protipy?
  • 15
@tler Jeśli Bali to wypożycz sobie skuter na miejscu. Paliwo jest mega tanie. Na 3 tygodnie wyjdzie jakieś 100 złotych może :) Tak samo skuter. Uważaj podczas jazdy, bo ruch jest lewostronny i inni jeżdżą trochę "na dziko".
Co masz zabrać? To co włożysz do podręcznego plecaka. Walizki rejestrowanej nawet bym się nie odważył zabrać.
Lecisz pewnie z kilkoma przesiadkami, dodatkowy bagaż jest bardzo, ale bardzo problemowy.
Co do zwiedzania, to sobie
@tler: Tydzień w Tajlandii to stosunkowo mało niestety, polecam dwa dni w Bangkoku a potem zależnie co lubisz, albo na północ Chiang Mai, Pai (świetne okolice do zwiedzania, piękne rejony) albo na południe czyli okolice Krabi, Ko phi phi. Po kraju poruszasz się albo samolotami albo autobusami. Pociągi trochę za wolne. Sam byłem tam dwa miesiące i tak uważam że mało. No i po samych miastach koniecznie poruszaj się skuterami, najczęściej
via Wykop
  • 0
@jalop: z jedną przesiadką, tymi samymi liniami i 5h na przesiadkę, to może wezmę rejestrowany

Dzięki, jak coś Ci się przypomni to dawaj proszę znać:)

Nawet nie wiem jakie wziąć ciuchyXD mam coś z lnu, powinny być dobre

Jak radziłeś sobie z bezpieczeństwem paszportu i telefonu przy zwiedzaniu? Żeby nikt nie okradł, nie zgubić i nie zamoczyć.
@piotrek39

@tler: weź krem z filtrem, tam drogi. O niczym innym w sumie nir wiem, dużo sie zmienilo pewnie, szczególnie ceny moocno w gore.


Bardzo słuszna uwaga, krem musi wejść od razu na skórę.
Pij tylko wodę butelkowana, a podczas prysznic zasłaniaj drogi oddechowe.

Zanim pójdziesz na "pływanie z delfinami" to zapytaj lokalsow czy w ogóle te delfiny widac()

Tam jest ciepło, więc
@jalop: z tym prysznicem to juz wielokrotna przesada XD nawet jak się zeby plucze to nic sie nie dzieje. Nie wiem czy jakikolwiek kraj na świecie ma bieżącą wodę, ktora moglaby zaszkodzić, gdy się plucze usta
@jalop: i co do ubioru to też się nie zgodzę - dużo bardziej optymalnie nosi się długi i zwiewny ubiór, krótkie spodenki i koszulka to nie dość, ze wyglada się jak typowy turysta, to jeszcze slonce duzo bardziej szkodzi
telefon możesz normalnie w kieszeni, w typowo turystycznych miejscach sie po prostu zwraca uwage na kieszenie, bo kieszonkowcy sa wszędzie. Dokumenty to nie wiem po co mialbys nosic, nikt nigdy nie zapytal
@tler: z reszta Bali w Canngu czy Seminyak w ogóle nie przypomina reszty Azji południowo-wschodniej - wygląda dużo bardziej jak jakaś australijska wyspa. Naprawdę jedyne zagrozenie to, ze może ci ktos na skuterze telefon wyrwac oraz psy, z czego psy i tak bym umiejscowil na samej gorze.