Wpis z mikrobloga

piszecie na klawiaturze tak jak pan Jezus przykazał, czyli każdy palec ma strefę rasową poza którą nie emigruje i jest to wytyczone regulaminem, czy piszecie jakoś po swojemu? ja z uwagi na dysfunkcję małego palca ręki prawej już nie będę pisał normalnie. Ale i tak, przed wypadkiem nigdy nie używałem małych palców, jakoś się nauczyłem po swojemu pisać i nie mam tak aby nie nadąrzać z pisaniem za myślą. Daję radę pisać szybciej zdecydowanie niż na papierze.
A może widzieliście gdzieś klawiatury które pozwalają na modyfikacje? widziałem te takie rozdzielone gdzie dla lewej ręki jest połowa klawiatury a potem takie załamanie i dla prawej.
#klawiatura
#pisanie
#ergonomia
#bhp
  • 13
  • Odpowiedz
A może widzieliście gdzieś klawiatury które pozwalają na modyfikacje? widziałem te takie rozdzielone gdzie dla lewej ręki jest połowa klawiatury a potem takie załamanie i dla prawej.


@wylisiony_afrowiorek: Teraz na szybko Ci nie znajde (a zaraz wychodze). Kiedys widzialem klawiature gdzie nie dosc ze jest rozdzielona na 2 czesci to jeszcze kazdy klawisz jest programowalny. Dowolna litere/ znak se pod niego przypisujesz (oczywiscie klawisze wyjmowalne i przemieszczalne w inne miejsce)
  • Odpowiedz
@wylisiony_afrowiorek: bo wszyscy są przyzwyczajeni do klawiatur z maszyn do pisania, które zostały zaprojektowane tak, żeby były mniej wydajne. Wynikało to z zacinania się maszyn przy zbyt szybkim pisaniu. Rozkład liter powoduje wolniejsze pisanie i dodatkowo litery które często w tekście są obok siebie (dla języka angielskiego) są oddalone od siebie.
  • Odpowiedz