Wpis z mikrobloga

Zdjęcie sklepu w Turcji. Goju, zapraszam do ankiety
#turcja #izrael #4konserwy #ankieta
Ryneczek - Zdjęcie sklepu w Turcji. Goju, zapraszam do ankiety
#turcja #izrael #4kons...

źródło: trc

Pobierz

Co sądzisz o takim podejściu

  • Ich ziemia, ich zasady 50.6% (201)
  • Ohydny przykład nienawiści rasowej 24.2% (96)
  • Popieram właściciela sklepu 14.9% (59)
  • To głębsza forma solidarności z Palestyną 10.3% (41)

Oddanych głosów: 397

  • 18
  • Odpowiedz
@Ryneczek: W sumie ciekawi mnie, jak oni chcą rozróżnić Żyda od europejczyka, mieszkańca bliskiego wschodu czy z krajów śródziemnomorskich, jak Turcja właśnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ludzie nie mają wypisanej narodowości na twarzy.
  • Odpowiedz
  • 1
W sumie ciekawi mnie, jak oni chcą rozróżnić Żyda od europejczyka, mieszkańca bliskiego wschodu czy z krajów śródziemnomorskich, jak Turcja właśnie


@Mtsen: Widocznie taki komunikat działa na zasadzie osobistego dotknięcia - ten, który się obrazi, ten Żyd.

Nie, Izrael to nie ich ziemia. Araby mają ich na głowie, bo nikt ich nie chciał - spadło na nich.


@Mr_3nKi_: Ale ja piszę o Turcji, to turecka ziemia, więc sklepikarz mógł wyjść
  • Odpowiedz
Ale ja piszę o Turcji, to turecka ziemia


@Ryneczek: Wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to turecka ziemia, więc sklepikarz mógł wyjść z takiego założenia


No i ma pełne prawo. Jeśli to jego sklep, może robić co chce.
  • Odpowiedz
  • 0
@true-true: Zależy jak patrzeć. Sklepikarz mógł wyjść z założenia, że skoro on się z Palestyną solidaryzuje to będąc Turkiem na tureckiej ziemi nie zamierza wpuszczać do swojego sklepu Żydów. Gdyby ten sklep miał np w Niemczech to byłoby mu trudniej obronić swoje zdanie. Bo co prawda sklep jego, ale na obcej ziemi, na której on sam jest imigrantem a miejscowym może się nie podobać, że pan sklepikarz tak otwarcie manifestuje swoje
  • Odpowiedz