Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy jest tu ktoś obeznany z kwestiami komisji lekarskich, klasyfikacji wojskowej etc., kto mógłby mnie poratować radą? Chciałem sobie zmienić kategorię wojskową w związku z tą całą ustawą o obronie ojczyzny, bo ze zdrowiem u mnie niewesoło. Niestety, od WCR dowiedziałem się telefonicznie, że teraz na żądanie już sobie zmienić nie wolno (chociaż ustawa nic o tym nie wspomina) i trzeba czekać na wezwanie. Ktoś na Wykopie jednak wspominał, że jak najbardziej da się załatwić ponowną komisję, ale trzeba się tam stawić osobiście z podaniem do szefa WCR i dokumentacją, bo twarzą w twarz ponoć łatwiej jest ich przekonać. Kiedy jednak się tam przejechałem ze wszystkimi papierzyskami i spytałem ich tam w tej stróżówce, czy mógłbym coś dostarczyć dla pana szefa, to oni mi na to, że z szefem WCR to trzeba się wcześniej umówić telefonicznie przez sekretariat. Wprawdzie myślałem bardziej o zostawieniu jego sekretarce czy coś, no ale dzwonię tam. Liczyłem, że mnie umówią na wizytę, a zostałem przekierowany bezpośrednio do niego, a on przede wszystkim chciał znać cel wizyty, no to troszkę spanikowałem, bo byłem pewny, że jak wyjaśnię przez telefon to i on mnie tak samo zbędzie, więc po prostu przeprosiłem za kłopot i się rozłączyłem. No i teraz w sumie nie wiem, co dalej robić, bo na wojsku się nie znam. Wie ktoś, co trzeba powiedzieć tam na stróżówce, żeby mnie wpuścili do kogoś, kto by przyjął ode mnie ten wniosek? Albo jak pogadać przez telefon z tym szefem, żeby mnie wysłuchał i się zgodził? Bardzo mi zależy na odpowiedzi, bo doprawdy wolałbym nie czekać bezczynnie, aż sami mnie wezwą, bo wtedy to nie wiadomo jak będzie, a w moim stanie zdrowia takie ćwiczenia mogłyby dla mnie być potencjalnie niebezpiecznie. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #wojskopolskie #komisjalekarska



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
U mnie wystarczające było przygotowanie:
- wniosku o zmianę kategorii wojskowej, podpisanego profilem zaufanym
- skanu zaświadczenia od lekarza o stanie zdrowia (podstawa do wszczęcia procedury zmiany kategorii)
a następnie przesłanie obu na adres WCR (w moim przypadku w Gdyni). Po jakimś czasie dostałem listownie decyzję od szefa WCRu o skierowaniu mnie na ponowną komisję lekarską, z wyznaczoną datą i miejscem stawiennictwa. Tam już czekało mnie kilka godzin papierologii i chodzenia po
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): To ty miękka dają jesteś.
Ja tak się ,,ustawiłem''czyli wkurzyłem szefa wcr, że ..skierował mnie na ponowna komisję bez żadnych zaświadczeń lekarskich itd.
Przed badaniami główny lekarz był w szoku, że szef wcr mógł tak zrobić i drwił ,że ,,zobaczymy'' czy dostanę zmianę kategorii, a na sam koniec dnia( jak uzupełniłem kartkę z opiniami wszystkich lekarzy) był w szoku że w ogóle dostałem kategorie A.
Idź stanowczo na
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @xa19: Bardzo dziękuję za odpowiedź. A miałbym jeszcze jedno pytanie, ile łącznie Ci to wszystko zajęło? Jak długo czekałeś na odpowiedź z WCR? W jak odległym terminie wyznaczono Ci komisję? Po ilu dniach dostałeś potem jakiś list czy wiadomość z oficjalną decyzją o zmianie kategorii?

@mirko_anonim:
Wniosek wysłałem mailowo 14.12.2022. Pismo dostałem pod koniec tamtego miesiąca (z datą na skierowaniu 19 grudnia). Komisję wyznaczono mi na 09.01.2023 na 8:00. Wtedy zjawiłem się przez budynkiem o 7:45, ale już była duża kolejka ludzi. Po załatwieniu formalności, pójściu do szpitala na badania i przyjściu z wynikami do członka komisji była już 13:30. Lekarz komisji przejrzał wszystko, zgarnął ode mnie kilka skanów dokumentów medycznych, stwierdził, że jego zdaniem kategoria