Wpis z mikrobloga

Mirki muszę rozkręcić #afera z #banggood. Zamówiłem frytkownicę beztłuszczową z wrzutki na #pepper z fajną ceną. Okazało się podczas zamawiania, że mam jeszcze dodatkowy kupon do wykorzystania bo konto mam długo i pewnie coś wrzucili w międzyczasie. Cena mi spadła do ok. 300zł z małym hakiem. Kasa wpłacona. Do tej pory nie dostałem produktu. Pytałem ludzi z tej wrzutki i ktoś mi odpowiedział, że przesyłka mu dotarła, więc towar mają. Zresztą ciągle jest in stock https://banggood.onelink.me/zMT7/0zen4xqp
28.09 dostałem od nich maila, że sorry itd ale ze względu na logistic problems bla bla bla jeśli nadal chcę paczkę muszę dopłacić 10USD. Na co odpowiedziałem, że nie widzę powodów żeby dopłacać i mają przysłać. Odpowiedź, że jak nie dopłacę to ch.. zobaczę (tylko bez ch..). Nadal czekałem, w międzyczasie korzystając z LiveChat, który okazał się scamem, bo NIC tam nie załatwiłem. To są inne firmy i zero kontaktu pomiędzy. Chat pisze, że dopłata to do wyjaśnienia i mam czekać na kontakt z innym teamem ale to tylko ściema, dodawali mi tylko punkty BG jako przeprosiny. Dopiero jak wybrałem kontakt mail i zapytałem co się dzieje, to odpowiedź przyszła w miarę szybko, ale znowu piszą o 10usd dopłaty. Nawet im odpisałem, żeby sobie wzięli z tych punktów, bo mi chat ich nawalił 1600 a to niby 16usd warte. W ogóle zero reakcji, piszą z uporem maniaka 10usd 10usd 10usd albo wała. Co poradzicie? W komentarzu wkleję dodatkowe skriny.
#itemyzchin #aliexpress #cebuladeals #wykopefekt
poradnikspeleologiczny - Mirki muszę rozkręcić #afera z #banggood. Zamówiłem frytkown...

źródło: 15453113_1

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@poradnikspeleologiczny: jak zwykle w przypadku chinskich sklepow, jestes skazany na widzimisie pana Chinczyka.
Moze wyslac, moze nie wyslac, kupony, znizki itd przepadaja.

Jesli placiles paypalem (co jest zalecane), to masz szanse otworzyc spor i ich cisnac ta droga. Paypal czesto pomaga i pozwala troche utemperowac chinskie kombinatorstwo.
Jesli placiles inaczej, to przelknij gorzka pigulke i pogodz sie z tym ze towaru nie dostaniesz w tej cenie i zadaj zwrotu kasy.
  • Odpowiedz
@poradnikspeleologiczny: od dawna piszę - bagnoood jaki i podobne wisze srisze i inne takie - to guano scam strony, jeśli cokolwiek pójdzie źle.
O ile dobrze idzie - to ok. ALE niech tylko cokolwiek idzie źle - to wszystkie dispute, wszystkie zaginięcia i niedostarczenia - jesteś w czarnej d.. bo w razie "dispute" sami są dla siebie stroną obciążaną, i sędzią. Więc wiadomo jak postąpią.

W przypadku aliexpressu - przynajmniej
  • Odpowiedz
@poradnikspeleologiczny: jeśli inni dostają, a ty nie to prawdopodobnie problemem jest ten kupon który chciałeś użyć..
w Polsce często sklepy informują, że kupony nie obejmują produktów w promocji... u chińczyków może być tak, że "nie u #!$%@?"...
  • Odpowiedz
chińczyków może być tak, że "nie u #!$%@?"


@Emill: Ale nie napisali że to wina kuponu, tylko że logistyka coś tam, koszty zwiększone itp. Przecież jakby kupon wycofali bo pomyłka to by była inna rozmowa, a tak to jakiś scam bo umowa już zawarta i to nie moja sprawa, że im poczta podwyższyła.
  • Odpowiedz