Wpis z mikrobloga

@lerrai: no tak jak za podróż na lotnisko bezpośrednio to bez kichy. Tyle mniej więcej kosztują bilety jak chcesz się dostać do podmiejskich wiosek typu Krzeszowice itd. A tu dostajesz się bezpośrednio na lotnisko bez korków i problemów typu parkowanie auta itd. Do 2 dych wydaje mi się uczciwa cena
  • Odpowiedz
@Gooma: no to rzeczywiście trochę skok na kasę. Z drugiej strony stamtąd jakby się mpk chciałoby dostać to pewnie koło 10 by trzeba zapłacić i byś się tłukł z ponad godzinę w korkach jak nie dłużej.
  • Odpowiedz
@donfallo: mpk 208 bodajże przez lata jeździł z dworca głównego na lotnisko i jakoś problemu nie było, bilet kosztował coś koło 5zl przed podwyżkami. W momencie kiedy to zlikwidowali pociągi automatycznie poszły mocno do góry prxez brak konkurencji. Było o tym dość głośno wtedy, nie tak dawno zresztą
  • Odpowiedz
@niemodnie: nic mi na ten temat nie bylo wiadomo. jednak mpk musi sie pierniczyc przez spore korki. czy to obwodnica czy to przez bronowice. nie wiem jak tamta trasa wygladala. nie chce sie bawic w obronce pociagow bo cena jak zawyzona to rzeczywiscie brzydko - ale jednak pociag jest raz dwa a takie mpk to byla loteria jak zakorkowane bedzie miasto
  • Odpowiedz
@donfallo: no pełna zgoda. Ale pamiętam jak jeździłem wiele razy tym autobusem, mieszkałem przy placu inwalidów. Szybciej i taniej niż pociąg, bo musiałbym specjalnie jechać na dworzec. Nie każdy jedzie z Kraków Główny. A teraz dla 2 osób dojazd u mnie to 4zl mpk + 17zl , 21zl w jedną stronę za os. Czyli 84zl w dwie strony. Tym sposobem na lotnisko jeżdżę autem i z płatnym parkingiem na kilka dni
  • Odpowiedz
@niemodnie: no ok. Z placu rzeczywiście się bardziej opłaca. Ale musisz dodac do ceny parking dla auta. Natomiast ja mieszkam na północy Krakowa więc dla mnie taka podróż na dworzec i stamtąd lotnisko jest nadal bardziej opłacalna i oszczędza czasu. Co nie zmienia faktu, że tak 12.50 wydaje mi się uczciwa cena żeby za dwie osoby za 50 zł się w obie strony wybrac
  • Odpowiedz