Wpis z mikrobloga

Fachowiec zamontował drzwi w ten sposób.
Absolutnie niedopuszczalne czy jednak można przyjąć że "może być" ?
Chodzi oczywiście o odwrotny montaż, tzn. wiem, że zawiasy muszą być w środku pomieszczenia a nie na zewnątrz.
Drzwi są zamontowane w bloku na galerii, więc mają kontakt z warunkami atmosferycznymi.

#budownictwo #budowadomu #drzwi #majsterkowanie #remontujzwykopem #remont
runnerrunner - Fachowiec zamontował drzwi w ten sposób. 
Absolutnie niedopuszczalne c...

źródło: temp_file8327149122015744537

Pobierz
  • 78
@yawa Jak nie ma wymogu na drzwiach do mieszkania, że muszą byc ewakuacyjne, to wszelkie zakazy są umowne i regulaminowe. Norma 14351 mówi jak mają być wykonane drzwi na drodze ewakuacyjnej. A te raczej nie są - bo kto o tym kiedyś myślał. Większość nie wie jak się z budynku ewakuować, a budynki nie mają wyznaczonych ścieżek ewakuacji. Mój blok np. nie ma ani ścieżki, ani przeglądu suchego pionu, ani żadnych drzwi
@runnerrunner ogólnie drzwi są zamontowane prawidłowo. Jeżeli w umowie było że mają być drzwi lewe na zewnątrz to wszystko jest w porządku. To że widać zawiasy to normalne ale dzisiaj są montowane bolce antywywazeniowe więc nikt sobie od tak skrzydła nie ściągnie więc o to bym się nie martwił. Jeżeli masz gałkę po wewnętrznej stronie drzwi to tym bardziej jestem przekonany że wszystko git.