Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym do swojej apki, którą robię w korpo (aplikacja webowa w Vue.js) zrobić logowanie przez azure microsoft ble ble ble api. Mogę się zalogować do azure ze swojego konta. Czy jak zrobię tam klucz api i client api to już będzie wszystko? Czy musi to zrobić osoba, która zarządza całym tym serwisem?

+ Czy jak to zrobię to będzie to widoczne i ktoś może do mnie zagadać po co ja to robię?
#programowanie #azure #vue
  • 3
  • 0
@Tytyka: znaczy mam taki problem, że trzymamy pliki na serverze w firmie, ktore mogę sobie pobrać przez backend w pythonie (requests.get), ale potrzebuje podać login i hasło. No, a to hasło i login jest taie samo jak do konta microsoft. Więc spróbuje skorzystać z api microsoft azure, a jak nie pójdzie to najwyżej zrobie własny etap logowania.
@Tytyka Zamiast api lepiej użyć sdk. Pewnie chcesz to pobrać z bloba więc masz do tego dedykowane sdk. Najlepiej do authentykacji użyć DefaultAzureCredentials. Wtedy starczy że zalogujesz się do az cli i wszystko będzie szło przez twoje credentiale. Jak ta aplikacja będzie postawiona na jakiejś vmce to możesz ustawić jej managed identity i dać dostęp do tego bloba. Tak będzie dużo prościej niż zabawa przez api i generowanie kluczy / certyfikatów