Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Być może zabrzmię teraz jak stara baba, ale czy 28 lat to nie jest za późno na zmiany w życiu? Moim pierwszym wyborem był kierunek okołomedyczny. Nie dostałam się na studia medyczne, poszłam na niego z zainteresowania i tak mi się spodobało, że zostałam do mgr. Później niestety zderzyłam się z rynkiem pracy, zabrakło mi charyzmy, żeby rozkręcić swoją markę i z braku laku poszłam do korpo na stanowisko związane z marketingiem. Tak sobie trwam już 2 rok, mam 27 lat i stwierdzam, że siedzenie przed kompem całymi dniami nie jest czymś, co chciałabym robić do emerytury. Chciałabym pracować z drugim człowiekiem, czerpać satysfakcję z pracy i wypisać się z tego wyścigu szczurów o coraz to wyższe stanowiska w korpo. Znowu myślę o powrocie na studia, ale czy to nie jest późno na zmiany? Z drugiej strony nie mam rodziny, dzieci, kredytu i na razie na to się nie zanosi. Dajcie jakieś dobre słowo na pocieszenie, bo teraz zamiast cieszyć się życiem stresuję się ciągle tym, że jestem w miejscu w którym nie chcę być i nie wiem tak naprawdę co dalej zrobić :(
#zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim Nigdy nie jest za późno.
Jeżeli czujesz się źle w tym co robisz to moim zdaniem szukaj aż znajdziesz swoje powołanie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Później na zmiany będzie tylko ciężej.
@mirko_anonim Nigdy nie jest za późno.
Jeżeli czujesz się źle w tym co robisz to moim zdaniem szukaj aż znajdziesz swoje powołanie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Później na zmiany będzie tylko ciężej.
@mirko_anonim: proponuje zaczac studia ale nie dzienne tylko zaoczne i pracowac dalej, tylko nie wybierz czegos bo to ma sens a cos co chcesz robic i masz juz pomysl na biznes z tym zwiazany albo na tzw "kariere"
@mirko_anonim: jestem 20 lat starszy od Ciebie. Studiowałem 3 kierunki, żadnego nie skończyłem, bo nie mogłem się zdecydować czego chcę. Byłem już robolem od wykończeniówki, game devem, backendowcem, frontendowcem, adminem systemów, DBA, adminem sieci, DevOpsem, członkiem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, korposzczurem, managerem, członkiem zarządu spółki, przedsiębiorcą. Ja mam sporo zobowiązań - mam rodzinę, dwójkę dzieci, psa, dwa kredyty na dwie nieruchomości, leasing na samochód. Mimo to w ciągu max
Anonim (nie OP): praca z drugim człowiekiem to koszmar, tak uważasz tylko bo w głowie masz człowieka wymarzonego który nie mówi nie i jest gotowy na wszystko, może lepiej popracuj z ludźmi w jakiś sposób to zobaczysz że praca z ludźmi to najgorsze co może być, a jeszcze gorsze jak musisz robić za kilka zawodów i do tego gościa od pracy z klientem

@mirko_anonim: laska, pls.
Zakładając, że skończyłaś studia w wieku 24 lat to jesteś na rynku pracy od jakichś 4 lat, a zostało ci jeszcze jakieś ponad 30 lat pracy.
Możesz albo spędzić te 30 lat w robocie, której nie lubisz, albo możesz poświęcić teraz 3-5 lat na wykształcenie się w innym kierunku i spędzenie potem 25 lat w zawodzie, który lubisz.