Wpis z mikrobloga

Mircy z #mazda6 posiadający taki oto samochód - czy Wasza Mazda też się potrafi restartować kilka razy w ciągu jednej jazdy? U mnie im jest zimniej, tym jest gorzej. O ile w lato auto zrestartuje się 1-2 razy na początku jazdy, tak w zimę potrafi się restartować co 2 minuty przez pół godziny. Na systemy jezdne, czy elektronikę w aucie to na szczęście nie ma wpływu, jedynie na multimedia, czyli zrywa połączenie bluetooth z telefonem lub wstrzymuje odtwarzanie piosenek.
Do tego problem jest z GPS - im jest zimniej, tym dłużej wczytuje on mapy - potrafi to robić 20 minut. Ale teraz już się spierniczył chyba na amen, bo jak jechałem ostatnio trasą półtorej godziny, to nie wczytał wcale map.
Byłem w dwóch różnych ASO i nie znają problemu. W jednym mi zaktualizowali system jakiś czas temu - nie pomogło. To było z półtorej roku temu. Teraz też jedynie rekomendują aktualizację albo żebym sobie cały moduł wymienił (a to już kosmiczne pieniądze). Wpisywałem ten problem w google i dotarłem na fora mazdy, że jednak inni też mają ten problem - mówią, że winny jest GPS, który nie potrafi ustalić lokalizacji, dlatego finalnie się restartuje i tak w kółko. Ale nie dotarłem do tego jak to naprawić. Czy ktoś się spotkał z takim problemem??

#samochody #mazda
JEST-SUPER - Mircy z #mazda6 posiadający taki oto samochód - czy Wasza Mazda też się ...

źródło: i-mazda-6-2-0-165-km-automat-maly-przebieg-krajowa

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@zawiechalol: Nie było zalane. Ogólnie cała elektryka typu HUD na szybie, elektryczne szyby, klima, grzanie dupska, asystent pasa itp. itd. wszystko działa, tylko komputer z multimediami się spierniczył. I to było tak, że mam to auto już 3 lata. Z początku wszystko działało bardzo dobrze, ale jak nadeszła pierwsza zima, to GPS zaczął się tak 5 minut wczytywać kiedy było zimno. No a potem za jakiś czas zaczęły się restarty, aż
  • Odpowiedz
@JEST-SUPER mam identyczną sytuację tylko że w BMW xD
Uszkodził się dysk i jak jestem w niektórych lokalizacjach to nie może w tle wczytać map i cały system wpada w pętlę restartów :D

@zawiechalol szalejąca elektryka w mazdach to w sumie standard.
  • Odpowiedz