Wpis z mikrobloga

Mirki mam kilka pytań, może ktoś będzie w stanie odpowiedzieć.

1) Czy korzystacie z Fit image w swoich konfiguracjach czy nie? Jeżeli tak, to czy w wynikowym obrazie (np. na partycji boot) powinien się zawierać plik fit image czy np. powinien też być Image. Moim zdaniem tylko fitImage, jako, że on już zawiera obraz kernela.

2) Czy w Yocto, zmiany w np. u-boocie, które da się ogarnać np. configiem - np. CONFIG_BOOTARGS, dostarczacie jako path nakładający zmianę na config, który znajduje się już w źródłach u-boota czy dostarczacie wlasny config poprzez build system? Osobiście wyeksportowałbym originalny config, wprowadził zmiany i dostarczył dorzucając wlasny config poprzez dodanie go do recipe dla u-boota. Według mnie łatwiejesze do zarządzania. Jeżeli patch to dlaczego? Osobiście wydaje mi się, że patchować należy rzeczy, które nie są konfigurowalne.

3) Korzystacie z extlinux lub np. boot.scr?

Wiem, że troszkę może spamuje tag, ale pewne rzeczy chciałbym sobie skonfrontować z opinią innych :)

#embedded
  • 1
@bielu000:

ja już jakiś (dłuższy) czas nie dłubałem z tej strony, ale z tego co pamiętam, nie używaliśmy fitimage, a szkoda, jak sobie przeczytałem artykuł to fajna koncepcja. Pytanie tylko jak z aktualizacją czegoś takiego, zdaje się że w tym przypadku musiałbyś po prostu lecieć modelem A-B jeśli się zaktualizował i zbootował z B to się udało, jak nie to wracamy do bootowania A.

Co do Yocto to wydaje mi się