Wpis z mikrobloga

Zagaduje do mnie na gg jakiś żałosny człowiek, zagaduje, że jutro idzie na policje składać zawiadomienie, o co mu chodzi? Nie wiem, w końcu pisze mi takie coś:

Przechodząc do sedna. Jestem prokuratorem z południa Polski, choć obecnie dopiero początkującym i zostałem poinformowany o prowadzonych nielegalnych piramidach rozpowszechnianych w serwisie wykop przez znajomego. Mowa tu nie tylko o Pańskiej, ale również innych jednak na znacznie mniejszą skalę. Przypuszczam, że był Pan przekonany, że nikt nie "przyczepi" się do kryptowalut ze względu na ich nie do końca zdefiniowany charakter. Nie będę przytaczał konkretnych fragmentów kodeksu, gdyż jestem przekonany, że sam Pan to sobie dzisiaj dokładnie sprawdzi. Co Panu za to grozi? Trudno jest dokładnie to określić, ale z pewnością jest to grzywna w wysokosci orzeczonej na podstawie danych o prowadzonej piramidzie.

Najprawodpodobniej nie potraktuje Pan tej wiadomości poważnie ze względu na moją propozycję odstąpienia od zgłoszenia popełnienia przestępstwa. Warunkiem jest natychmiastowe zamknięcie strony bądź zamienienie jej treści na informację wyjaśniającą powód zamknięcia piramidy oraz przelanie środków znajdujących na koncie w chwili otrzymania wiadomości na podany przeze mnie adres: 13QZaCMenc5pmEsUTHHCvgKA8MQeGDr4AQ. Każdy koleny przypadek organizowania piramidy będzie już zgłoszony do prokuratury w Szczecinie. Wszelkie materiały dowodowe zostały już zabezpieczone dlatego proszę się nie trudzić z ich kasowaniem. Organizatorzy pozostałych piramid ze względu na ich niewielką skalę zostaną również niebawem poinformowani o możliwych konsekwencjach i konieczności zaprzestania procederu.

Nie mogę nijak potwierdzić swojej tożsamości ani stanowiska ze względu na składaną propozycję. Mimo, że korzystam z bezpiecznego łącza mogłoby to przysporzyć mi problemów. Bez względu na to czy wierzy Pan w moje stanowisko czy nie, proszę mieć świadomość, że każdy obywatel mógłby złożyć podobne zgłoszenie i z powodu, jak mniemam, nieprzemyślanej zabawy będzie Pana czekał dość cieżki proces i dotkliwa grzywna. Nie będę prowadził z Panem dyskusji ze względów bezpieczeństwa, dlatego nie musi Pan odpowiadać na tę wiadomość, a zamknięcie strony i przesłanie pozostałch środków ma nastąpić do godziny 19. Nie polecam ryzykować na przyszłość.

Teraz dotarło?

Śmiać się czy płakać ?

#bitcoin #kryptowaluty #heheszki
  • 46
@Betek: Słaby phishing. Ale faktem jest, że zrobiłeś wałka na swojej piramidzie. Spójrzmy na ostatni ponzi120.com - patrząc na historię transakcji chyba brakuje wypłaty dla ostatnich wpłacających osób?
@Tleilaxianin: heh ja zrobiłem wałka ? Nie wiem czy wiesz co znaczy te słowo, słowo wałek oznacza oszustwo skoro zrobiłem wałek to czemu te BTC ciągle tam są ? Nie ma na wypłatę dla pierwszej w kolejności osoby, ot taki problem