Wpis z mikrobloga

#elektronika #audio #hifi

Hej,
mam podłączony wzmak Nait 3R do kolumn dynanaudio. Przy włączonym wzmaku jest background hiss w głośnikach. Nie jest on jakiś wielki i jest taki sam niezależnie od poziomu gałki głośności, ale mam głośniki blisko uszu, więc jednak mi to przeszkadza. Jest tak nawet przy odłączononych wszystkich źródłach, więc to nie wina kabli rca ani źródła. Czy da się coś z tym zrobić, czy jednak muszę wymienić wzmaniacz? (a może wszystkie wzmacniacza tak będą miały?).
  • 8
@pearl_jamik: w obu kolumnach tak samo? Jak tak to już tak ma, mało prawdopodobne że w obu kanałach coś się popsuło, no w sumie jakiś stabilizator napięcia by mógł tak zrobić.

A poziom szumu zależy od wzmacniacza i też od kolumn, wysokoefektywne będą bardziej szumieć na tym samym wzmacniaczu

W bzdury nie wierz zadne filtry na zasilaniu na taki szum nie pomogą
@pearl_jamik: nie mam pojęcia, stuwe wydałem na kultowe w pewnych kręgach wyroby nieistniejącej już firmy tripatch, chińczyki jeszcze jakiej zapasy mają, już parę lat temu wydałem 50zl na gotową końcówkę mocy i resztę na zasilacz. Mimo że niekanoniczne bo w klasie D, ale gra tak że jaja urywa. Wincyj mi nie trzeba, bo już wszystko co w masteringu #!$%@? słyszę, a upodobań muzycznych nie zmienię