Wpis z mikrobloga

Mirki przeniosłem konta IKE i IKZE do #bos #bossa bo bps kończy działalność i mam pytania do ludzi, którzy korzystają z rynków zagranicznych tam.
1) Jako, że jest to konto IKE i IKZE to wyczytałem, że można wpłacać tylko PLN. A potem jak chcę kupić jakąś spółkę z rynku zagranicznego np. BTI z NYSE to normalnie robię zlecenie w PLN i samo przelicza na USD czy trzeba manualnie jakoś zamieniać?
2) Który opcja jest tańsza? Manualnie chyba jakaś duża prowizja jest? Spready na walucie są w miarę dobrę? Tj. przy kursie teraz usd 4.2 pokazuje mi blokadę na prawie 4.28?
#gielda
  • 2
Jako, że jest to konto IKE i IKZE to wyczytałem, że można wpłacać tylko PLN. A potem jak chcę kupić jakąś spółkę z rynku zagranicznego np. BTI z NYSE to normalnie robię zlecenie w PLN i samo przelicza na USD czy trzeba manualnie jakoś zamieniać?


@Mysciak: Obje opcje są dostępne.

2) Który opcja jest tańsza? Manualnie chyba jakaś duża prowizja jest? Spready na walucie są w miarę dobrę?


@Mysciak: Kurs
  • 0
@Asceus:
Dzięki wielkie. Ale to jeśli kurs jest taki sam w obu przypadkach, to jaki jest sens płacić 49zł za manualne przewalutowanie ( zakładając, że nie ma tej promocji), skoro przy zakupie będzie bezpłatne przewalutowanie?

Czyli w momencie składania zlecenia nie znam tego kursu? A średnio z Twojego doświadczenia jak korzystasz z Bosia to jak ten kurs rozliczenia wygląda, nie najgorszy?
Z tego co tu pisze niżej to jeśli teraz kurs