Wpis z mikrobloga

Chcę założyć własną firmę, jestem młody, wyedukowany, mam pomysł, etc. I jak to k---a jest, że dla mnie nie ma żadnej dotacji, a dla bezrobotnych po 50, niepełnosprawnych, kobiet od 30 roku życia czy imigrantów normalnie są. Nie oceniam ale...
Teraz instytut danych z d--y, ale podejrzewam, że osoby bezrobotne, które nie mają wykształcenia czy kontaktow i perspektyw i są słabo wykształcone mogą sobie nie poradzić z własną firmą,

Mi pozostaje jedynie pożyczka (na szczęście na niskim procencie) lub zwolnienie się z pracy na okres roku XD ????

Plus jest taki, że są jakieś dodatkowe szkolenia, ale mam wątpliwości co do ich jakości.

Ehh

#firma #jdg #wlasnafirma
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę założyć własną firmę, jestem młody, wyedukowany, mam pomysł, etc. I jak to k---a jest, że dla mnie nie ma żadnej dotacji,


@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: szybciej zarobisz te pieniądze niż przebrniesz przez biurokracje zwiazana z dotacjami. A jak juz bedziesz mial firme to mozesz starac sie o wielomilionowe dotacje.
  • Odpowiedz
@Wychwalany dzięki, to jest trafna uwaga. Bo u mnie na wejście potrzeba może tylko do 10 000 zł, bo wiele rzeczy umiem sam zrobić, a całość opiera się na internecie. I nie miałbym problemów, żeby uzbierać tę kwotę, ale mimo wszystko niesmak pozostaje.
Ale teraz sobie myślę, że spoko pomysłem jest działalność nierejestrowana, niby tylko do 2700 brutto przychodu (3181 brutto od stycznia 2024, 75% minimlnego wynagrodzenia), ale można zobaczyć czy
  • Odpowiedz