Wpis z mikrobloga

#darkbox szczerze mówiąc mam nadzieję, że ta marna podróba darkwarez już nie wróci, a chciwy fenix pójdzie do paki. Tak bezczelnego zdzierania kasy jeszcze nie było w historii warezów. Do tego bany na konkretne serwisy kiedy im się podoba, bo widocznie nie zapłacili fenixowi tyle, co konkurencja. Przecież oni nawet zapominają zmienić datę w tym durnym komunikacie o terminie opłacenia serwera i często jest podany dzień, który już był. Nie widzicie, że to wszystko jest robione na odwal się, żeby tylko naiwni płacili? Ceny kont VIP też są tam dobre. Full pakiet netflixa wychodzi taniej. Już lepiej kupić licencję do winrara, niż dać im cokolwiek. Po zamknięciu darkwarez wieku użytkowników przestało już odwiedzać jego pierwszą podróbę, a po sprzedaniu się Rapidu i ponownym zamknięciu forum, jeszcze więcej ludzi odpuściło temat. A byli tam użytkownicy, których warto było poznać. Wszystkie prywatne wiadomości, fajne poradniki, rozwiązania problemów, po prostu wszystko poszło do piachu. Ale w przypadku darkw to według mnie było zamierzone działanie. W momencie sprzedania praw forum właścicielowi Rapidu, czas dw został już policzony i Fenix dobrze o tym wiedział. A z resztą tam były same układy i dojenie frajerów. Raz w nocy na darkw ktoś wrzucił screeny ich rozmów na prywatnym kanale na discordzie. Kogoś oszukali i wyrzucili ze składu, więc chociaż tak się zemścił. Ponieważ to było w nocy, zdjęcia trochę poleżały na forum, zanim jakiś moderator się zalogował i je usunął. Widziałem kwoty, jakie ta banda zgarniała dla siebie. Na stronie forum jakieś płaczliwe zbiórki na utrzymanie serwera, a później jeden z nich wziął sobie z tego bodajże kilkanaście tysięcy. Tak się robi biznes na frajerach. Płaćcie im dalej składki na serwer i konta VIP, i tak dla nich jesteście tylko bankomatami. Jak się nachapają z darkboxa, to zamkną tą stronkę i po miesiącu otworzą kolejną. Znowu będzie łzawą historyjka o zaczynaniu od zera, wspieraniu strony, kontach VIP, daninach na utrzymanie serwera itp, jednocześnie sami będą pisać do serwisów hostingowych z zamiarem nawiązania dobrze płatnej współpracy. Jak widać coś takiego można ciągnąć w nieskończoność.
  • 3