Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia
#muzyka poważna to nadmuzyka i nikt nie może temu zaprzeczyć.
mowie to jako były wannabe-rock'n'rollowiec, gitarzysta, ktory za durnej młodości darzyl gleboka pogarda wszystko co nie polega na szarpaniu drotow, najlepiej z przesterem, za szczyt kompozycji uwazal zmienne metra dream theater, a piękna - ballady Stinga.

Odkrywam juz od paru lat wspaniałe dziedzictwo Europejskiej muzyki.
Zakochałem się w muzyce dawnej, śpiewie gregoriańskim, zachwyciłem Bachem, mszami Mozarta, uwielbiam koncerty schumanna i każdemu polecam taki powrót do tych źródeł piekna.

Zaprawdę powiadam Wam, Muzyka skończyła się na początku XXw na impresjonistach, a muzyka rozrywkowa więcej ma wspólnego z rytuałami plemiennymi niż że sztuką.

pokażcie sobie i Waszym dzieciom klasykę, a ten pokręcony świat zacznie wracać do normalności.

#muzykaklasyczna #romantyzm
reventon - #niepopularnaopinia
#muzyka poważna to nadmuzyka i nikt nie może temu zapr...

źródło: large_0000_orchestra-kratochwill300-crop-adj

Pobierz
  • 79
@reventon:

to że niektórzy lubią snobowac się na elitarność tego co słuchają, to jest bardziej ich problemem niż muzyki samej w sobie.


Przecież to ty właśnie snobujesz. Nadal nie wyrosłeś z podbudowywanie sobie ego.

Kiedyś podbudowywałeś sobie muzyką metalową teraz klasyczną xD Wtedy wszystko inne to było papka, teraz wszystko inne, niż muzyka klasyczna to papka.

@tajemnica_poliszynszyla: Piszę jak jest, bo robisz ze słuchaczy klasycznej nie wiadomo kogo, gdy to jest muzyka dla każdego. Wystarczy kiedyś jej posłuchać a nie pisać opinie na podstawie... nie wiem, jakiegoś stereotypu?

Ale spoko pewnie w domu miałeś niewesoło i każdy komentarz z którym się nie zgadzasz od razu kwitujesz "durny"


Ładnie cię ubodło skoro lecisz ad personam po krótkim komentarzu. No jest durny, to jak mam inaczej to nazwać? Niech
@reventon:
ale #!$%@?

za durnej młodości darzyl gleboka pogarda wszystko co nie polega na szarpaniu drotow


I teraz robisz dokładnie to samo tylko na piedestale stawiając muzyke klasyczną. Co jest dziwne, bo mam wrażenie, że naturalną ewolucją z fana rocka/metalu jest własnie poznawanie muzyki klasycznej chociażby przez fakt jak wiele wspólnego mają zwłaszcza metalowe kawałki z muzyką klasyczną. Posłuchaj sobie coverów metalowych kawałków granych na fortepianie to zobaczysz. No chyba, że
@reventon: Słucham popu, rocka i metalu. Klasyka męczy mnie, tak samo jak disco polo czy szanty. Klasyka jest fajna jako metalowy kower (tylko nie jakieś metalopolo, którego jest pełno). Ci klasyczni kompozytorzy dziś byliby metalowcami.
jednorazowka - @reventon: Słucham popu, rocka i metalu. Klasyka męczy mnie, tak samo ...
to że niektórzy lubią snobowac się na elitarność tego co słuchają, to jest bardziej ich problemem niż muzyki samej w sobie.


@reventon: Mnie najbardziej #!$%@?, jak ludzie uważają się za "elitarnych", bo słuchają Bacha, Mozarta i Chopina xDDD przecież to są tak przeruchani kompozytorzy, że głowa mała. Ja zawsze byłem, jestem i będę zdania, że prawdziwy "elitarny koneser" (xD) muzyki poważnej to przede wszystkim powinien słuchać rzeczy z tzw. drugiej/trzeciej ligi
@jednorazowka: niekoniecznie byliby. Noe kazdy kompozytor mial za celu szybkie i techniczne granie. Nie kazdy to Liszt czy Paganini. Mielismy Satie, ktoremu bliski bylby dzisijszy ambient i elektronika niz angazujacy metal, mielismy Ravela ktory duzo czasu poswiecil na aranżacje (takze cudzych kompozycji), mysle ze jemu nie pasowalby gatunek muzyczny tak mocno stosujacy przester i tak mocno narzucajacy przez to z gory styl. Ale to moja opinia jako raczej niefana metalu, wiec
@reventon: muzyka "poważna" (xD) to nudne gówno robione na jedno kopyto. Dopiero od XX w. coś się zaczęło dziać ciekawego w muzyce, a XXI w. to dopiero jest złoty okres, a będzie jeszcze lepiej. Teraz tworzenie muzyki nieporównywalnie bardziej powszechne i dostępne. 1000x więcej ludzi tworzy muzykę dziś niż 200 lat temu i mają do tego znacznie więcej lepszych narzędzi. W jeden dzień powstaje teraz więcej arcydzieł niż przez rok za
ten gatunek jest nieskomplikowany i ich raczkujący mózg nie dostanie szoku


@strfkr: pusc dzieciom serializm to zobaczymy czy nie dostanie szoku( ͡° ͜ʖ ͡°)