Wpis z mikrobloga

Witam!
Planuję rozpocząć proces oglądania mieszkań pod kredyt z rynku wtórnego. I tu pojawia się problem bo szukając po necie kryteriów na jakie muszę zwrócić uwagę, można się natknąć na jakieś ogólniki tylko często nie związane z faktycznym, fizycznym stanem lokalu.
Stąd moje pytanie na co zwracać szczególną uwagę oglądając mieszkanie? Jak nie dać się zrobić w balona, na co uważać? O co pytać? Na co zwrócić szczególną uwagę jeśli mieszkanie ma piecyk gazowy (Cięzko znależć tam gdzie szukam cos bez)
Czy robił ktoś może jakąś checklistę do tego typu tematu? #nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 7
  • Odpowiedz
@Galciopancio: Jaka checklista? W miastach wojewódzkich obecnie bierze się wszystko, co tylko nie grozi zawalaniem. Jak pokręcisz nosem, to za Tobą będzie 10 innych, którzy będą mniej wybredni. Chyba, że z miejsca chcesz przepłacić +- 200 tys. zł, to wtedy możesz mieć wymagania. Przerabiam temat od czerwca tego roku w Krakowie, sytuacja może uspokoi się w połowie przyszłego roku.
  • Odpowiedz
@pavlovs_dog Nie zwiększą limitów, bo nie będzie miał kto tego zrobić, to oznacza, że środki skończą się na początku 2024 roku. Zanim rynek zareaguje minie kilka miesięcy i może mieć to przełożenie na ceny.
  • Odpowiedz
@Serghio: Potwierdzam. Ja też szukałam w Krk od marca i generalnie wtedy jeszcze nie było takich wielkich kolejek do jednego meiszkania, ale już na miesiąc przed wejściem BK2% zaczęło się szaleństwo. Na farcie udało mi się złapać mieszkanie we wrześniu i od razu złożyłam ofertę, a po mnie ustawiła się kolejka chętnych.
  • Odpowiedz