Wpis z mikrobloga

Macie wujka w partii rządzącej. Dostajecie ofertę pracy za 5x tyle ile aktualnie zarabiacie + mieszkanie w Warszawie. Waszą rolą będzie tylko figurowanie w jakiejś SSP, lub bycie doradcą na papierze. Nie macie do tego kompetencji. Bierzecie?

Prośba o szczere, przemyślne odpowiedzi.

#pytanie #ankieta #neuropa #konfederacja #bekazlewactwa #bekazprawakow

Bierzesz?

  • Tak 83.9% (2721)
  • Nie 9.9% (320)
  • To zależy (odpowiedź w komentarzu) 6.3% (203)

Oddanych głosów: 3244

  • 39
  • Odpowiedz
Waszą rolą będzie tylko figurowanie w jakiejś SSP, lub bycie doradcą na papierze. Nie macie do tego kompetencji. Bierzecie?


@adrian1207: Nie znam osoby która nie miałaby kompetencji do bycia figurantem lub "doradcą na papierze" czyli figurantem.

a co do mnie w funkcji figuranta, why not?! brak decyzyjności=brak odpowiedzialności. A poważnie to raz dostałem intratną propozycję, ale wymagającą kilku zobowiązań i po rozważeniu za i przeciw - zrezygnowałem. Czasami się zastanawiam w
  • Odpowiedz
  • 0
@ForceMajeure: chodzi o kompetencje w kierunku którego dotyczy oferowana praca. Oczywiście nie ma tu odpowiedzialności, ale jednak bierzesz publiczne pieniądze. Wiem, że nie ma tu szczegółów, ale to krótki hipotetyczny opis tylko w celu zbadania jakie w ogóle podejście ma randomowy wykopek.
  • Odpowiedz
w celu zbadania jakie w ogóle podejście ma randomowy wykopek.


@adrian1207: Ogólnie to większość nie popiera nepotyzmu i niczego co powszechnie uznajemy za złe dopiero zderzenie z rzeczywistością daje realny obraz dla każdego z osobna.

właśnie zawsze jak czytam obelgi w newsach o nepotyzmie zastanawia mnie ilu z komentujących zrobiłoby tak samo


no właśnie j.w.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@adrian1207: absolutnie nie
1) brzydzę się takim #!$%@?
2) znając mojego wuja, to by było #!$%@? do kwadratu, więc podwójne nie
3) lubię swoją pracę i to, co robię, a pieniądze to nie wszystko (a od nieróbstwa idzie dostać depresji)
4) już mam mieszkanie w Warszawie, po co mi drugie?
  • Odpowiedz
  • 1
@adrian1207: Ogólnie to większość nie popiera nepotyzmu i niczego co powszechnie uznajemy za złe dopiero zderzenie z rzeczywistością daje realny obraz dla każdego z osobna.


@ForceMajeure: więc może zmotywuję kilka osób do tego, żeby sobie wyobrazić taką sytuację i zastanowić się dlaczego jest jak jest.

Po drugie po prostu jestem ciekawy jaki procent osób od razu odpowie "tak", jak widać dużo, nawet czysto teoretycznie. :)
  • Odpowiedz
@adrian1207: gdybym mógł pracować to bym brał i starał się dobrze wykonywać robotę. Problem w tym, że niemal każdy ma przekonanie o swoich kompetencjach. To co najgorsze w nepotyzmie to nie przyjęcie oferty ale proszenie się o nią lub korzystanie z władzy żeby dać komuś pracę w sposób nieuprawniony.

Więc gdyby ktoś mi zaoferował taką robotę to pewnie bym wziął (sam nie wiem, ale staram się zakładać, że zachowałbym się najgorzej).
  • Odpowiedz
  • 2
@kishibashi: przekonanie o kompetencjach możesz mieć, ale jeżeli przyjmiesz pracę, co do której wiesz, że nie trafiłbyś bez znajomości i nie dostałbyś się z uczciwego konkursu czy rekrutacji, to masz też świadomość, że są lepsi i jest to nieuczciwe. Pytanie czy na taką nieuczciwość przystaniesz za odpowiednią kasę.

Oczywiście zgadzam się, że gorsze jest oferowanie i rozdawanie takich stanowisk, ale często się jedzie po tych ludziach którzy takie oferty przyjmują, bez
  • Odpowiedz
@ForceMajeure: Dokładnie, każdy #!$%@? że by nie wziął ale jak pieniądze są na stole to już inaczej wygląda. Poza tym duża część nie pochwala ale tak naprawdę ich #!$%@? piecze że oni nie mieli takiej okazji
  • Odpowiedz
@adrian1207: raczej bym wziął, ale to tylko dlatego, że jak z resztą większość ludzi w Polsce, jestem ekonomicznie upodlony. Gdybym mógł żyć na poziomie to pewnie bym się zastanowił, ale niestety w sytuacji w której średnia krajowa pozwala na wegetację+ to ciężko podjąć moralnie słuszną decyzję. Natomiast jestem w stanie określić to zjawisko jako jednoznacznie negatywne i popieram wszelkie kroki które mają na celu jego ukrócenie
  • Odpowiedz