Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@WieszakKrzak: ale jak chłop (albo baba, ale o sobie piszę) robi w 4 brygadowce te nocki w niedzielę, a nawet w święta, jak Ci z handlu smacznie lulają bo mają wolne ustawowo, to już się o chłopa nikt nie upomni, ale baba z biedronki to może drzeć ryja, że jej się należy, nie?

Chłopu można powiedzieć "zmień sobie pracę jak Ci nie pasuje", ale babie z Lidla już tak powiedzieć nie
@JanImperator: Ekstra płatne? Podaj mi chociaż jeden market który płaci ekstra za prace w niedziele. Z tego co wiem to lidl dopłaca na czysto na nocnej zmianie 1,5zl.

Czy znacie kogoś kto pracuje w lidlu/biedronce czy innym markecie i cieszy się z tego ze mogą wrócić niedziele handlowe?

Mam wrażenie ze większość z was nie pracuje albo ma prace pn-pt.
@Sprus: dlaczego tylko szpitale, policja, straż pożarna, stacje benzynowe i handel mają być czynne w niedziele? trzeba w niedzielę otworzyć urzędy, zakłady, wysłać do pracy elektryków, mechaników, pilarzy, programistów (czyli 95% wykopu), nauczycieli, czy uczniów (również 95% wykopu), w końcu to dzień jak każdy inny
@WieszakKrzak: #!$%@? bzdura niedziela - dzień jak codzień - wypada wtedy wolne w tygodniu i na przykład w środę masz czas by pozałatwiać sprawy, ale nie niedziala, dzień święty święcić, no sorry, nie jestem księdzem pedo
No to pytam ponownie, czemu masz dostawać więcej za pracę w niedzielę?


@L3gion: Bo jest to w naszej kulturze dzień wolny i ludzie nie chcą w ten dzień pracować. W sumie to tak samo jakbyś zapytał dlaczego się płaci więcej ludziom za pracę w nocy.
A jak dalej nie rozumiesz to zrób eksperyment i zamów na niedzielę jakąś usługę, np. pogotowie hydrauliczne albo energetyczne i wytłumacz im, że nie rozumiesz dlaczego