Wpis z mikrobloga

Jestem początkującym użytkownikiem. Drukowałem pare gotowych projektów na PLA Devil Design 1,75. Wszystko szkło względnie dobrze.
Zamarzyło mi się zmiany filamentu, również na pla eSUN pla 1,75 - no i #!$%@? nic już nie mogę wydrukować.

Podczas wymiany rozgrzewam filament i ładuje nowy, przez dyszę wychodzi normalnie stopiony materiał. Podczas wydruku w ogóle nie chce iść mimo, że mechanizm ewidentnie próbuje przepychać materiał w dół. na stole jest tylko cieniutka warstwa, niemal sproszkowana. Próbowałem dokręcać śrubę po wymianie i luzować - bez rezultatu. Poradniki do necia ograniczają się do jednego zdania, jakby to było zadanie dla psa. Nie mam już szczerze pomysłu co robię nie tak.

Ustawienia wydruku to
Print temperature: 200 °C.
Bed temperature: 50 °C.
Speed: 55 mm/s.
Layer height: 0.12 mm.
Infill: 20%
Initial layer speed: 20 mm/s.
Initial layer height: 0.20 mm.
Initial fan speed: 0%

Drukarka Anycubic Kobra Neo

Axis Z mam na -4,140. Bo ten model ma ewidentny problem z auto levelingiem.
#drukarki3d #drukarka3d
  • 5
Parę dni temu pierwszy raz drukowałem z PETG esun i wiem że już więcej tego nie kupię. Dopiero po wysuszeniu dało się z tym jako tako pracować.

Spróbuj wyciągnąć filament i odciąć kawałek, może już zmieliło Ci go na jakimś małym odcinku.
@System-of-a-Daun: Nie wiem, co masz na myśli pisząc o tym z-axis, ale po to się właśnie offset na z-ce ustawia, żeby ustalić różnicę wysokości pomiędzy wysokością punktu aktywacji czujnika, a wysokością, na której dysza dotyka stołu. Przecież przykręcisz, odkręcisz dyszę -- będzie całkiem coś innego. Skalibruj sobie tę drukarkę porządnie, jeśli nie umiesz na czuja, skalibruj filament (temperatura, retrakcja). Do dyszy masz takie igły, jak do akupunktury, możesz nie odkręcając spróbować