Wpis z mikrobloga

Chciałam niejako poruszyć temat tego wywiadu. Ogólne nie chciałam już nic pisać o wyborach, ale kurczę przesłuchałam wywiad z kobieta z konfederacji.
Ja nie rozumiem, co się stało z poziomem dziennikarstwa, ale pytania pt „Czy Pani mąż zostawia skarpetki pod łóżkiem?” Są idealnym tematem do rozmów z nową posłanka? Co więcej, zwróciłam uwagę, ze gdy tylko Pani poseł, odpowiedziała na pytanie czym chciałaby się zająć w swojej kadencji, zostało to bez odpowiedzi i wrócił do kontynuacji swoich prowokacyjnych pytań.
No dobra to są znane nam sztuczki już z TVP.
Przejdę do sedna.
Najbardziej zabolało mnie to, jak to możliwe, że z jednej strony zachęca się kobiety do posiadania potomstwa, tłumacząc, że wcale nie muszą na rzecz rodziny kończyć czy wstrzymywać swoją karierę. Daje się różne przywileje dla matek, aby mogły być czynne zawodowo Pan dziennikarzyna usilnie chciał udowodnić, ze w związku z tym, że ma dzieci nie będzie zaangażowana i dobrą posłankom. Brak mi słów. Bardzo słaby i żenujący wywiad ze strony dziennikarza. Aż przykro, ze zadawał same tendencje i manipulujące pytania.

#konfederacja #wybory #konfederacja #bosak #polityka
Natalia-_- - Chciałam niejako poruszyć temat tego wywiadu. Ogólne nie chciałam już ni...
  • 75
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: Z drugiej strony Karinie bardzo dużo brakuje do męża jeśli chodzi o umiejętności retoryczne. Ciągłe podś#!$%@?, kiepskie odpowiedzi, jeszcze sporo musi się nauczyć, a tu od razu RMF FM, największa stacja radiowa.
  • Odpowiedz
  • 16
@opk20 ja już nie chce wchodzić w szczegóły, ale niestety wywiad poprowadzony w ten sposób uderza we wszystkie kobiety, które są matkami, a jednocześnie chcą pracować!
  • Odpowiedz
  • 14
@kolakrejzola jakby się nie powinna znaleźć to ludzie by na nią nie głosowali, ma osoby, które dały jej szanse, wiec jest. Wypowiadanie się o kobietach, jako posiadanie dzieci, nie może iść w parze z aktywnością zawodowa jest niesteyy niesprawiedliwe.
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: Pozwalały i dały jej znacznie lepszą odpowiedź. Z odpowiedzi na jedyne kontrowersyjne pytanie o Ordo Luris nie wybrnęła, choć było to banalne. Mogła powiedzieć: "Ordo Luris opublikowało poradnik dotyczący interpretacji obecnego prawa na temat tego co wolno przedsiębiorcy np. hotelarzom, a czego nie. Konfederacja nie podnosi tematu wynajmowania pokoi małżeństwo."
Tyle. Oni muszą się nauczyć, żeby trzymać język za zębami w takich tematach i nie wchodzić w dyskusję, bo
  • Odpowiedz
  • 11
@Reretos obejrzałeś cały ten wywiad? Faktycznie trochę się zaplątała w tej odpowiedzi i może nie ma wprawy medialnej. Mnie jako kobietę zabolał szowinizm dziennikarza, który twierdzi ze jak mam dzieci to mam z nimi siedziec w domu a nie jeszvze mi stanowisko posła przyszło do głowy xD to mnie wkurzylo.
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: Oj Natalka, takie wywiady to (niestety) norma w politycznym bagienku. Dla osoby z zewnątrz to może być pewnym szokiem, ale to naprawdę ciągłe małe piwo. Zobacz sobie np. rozmowę Kraśki z Mentzenem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale oczywiście masz rację i plus za wpis.
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: bardzo w punkt, miałem dokładnie takie samo wrażenie; Mazurek zrobił zrobił z siebie aroganta, ignoranta i prymitywa; pytania o intymne rzeczy rodzinne, paternalistyczne komentarze i tradycyjna u niego maniera manipulacji przez zdawanie pytania i samodzielne na nie odpowiadanie.
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: Szczerze mówiąc jak na Mazurka to był chyba najlżejszy wywiad od lat...
i ewidentnie dał Karinie taryfę ulgową a ona i tak trochę się wkopała z tymi hotelami.

On zawsze tak robi, ale zazwyczaj jest w tym konsekwentny i potrafi czasem wyciągnąć gościa na jakieś ciekawe tematy/kontrowersyjne.
  • Odpowiedz