Wpis z mikrobloga

@StanMarsh93: Mam z 50-60 zł, myslalem że w pociągach można kupować bilet na kilka osób na 1 kartę, okazało się, że tak można tylko w autobusach. Miałem jechać w zimie na weekend do Jerozolimy, bo mi się bardzo podobała, ale no, teraz Wschodnia Jerozolima to nie będzie bezpieczne miejsce.
óry dał Ci plusa


@wladdan: Polacam dwa kraje jak się uspokoją. Dwa są ciekawe ale Iran szczególnie, bo w Izraelu jest bardziej jak na zachodzie. Jedynie Jerozolima (i Morze Martwe) jest fajna i robi wrażanie bo w 5 minut spacerm można przejść z dzielnicy ortodoksów żydowskich do dzielnicy 100% arabskiej, a w 20 minut autbusem można znaleźć się w Bethlejem (za murem), w częśći adminisotrowanej przez Palestynę, gdzie jest zupełnie inny
@othe2137: Nie byłem w usa. Wg. przepisów musze do konsulatu się udac by uzyskać wizę jak byłem w ciagu 5 lat w iranie, połnocnej koreai i gdzies tam jeszcze. nie mam żandego śladu w dokumentach że byłem w Iranie, czytąłem że bez problemu. W następnych 2 latach nie planuje jechać do usa.
@othe2137: bez problemu wjedziesz. Tylko teraz by nie jechał bo są napięcia na bliskim wschodzie, protesty w Iranie. Tam duzo ludzi nienawidzi obecnego reżimu teokratycznego plus mają bardzo przesrane z powodu sankcji.