Wpis z mikrobloga

Rok temu po zakupie raportu #autodna kupiłem z komisu samochód. W momencie zakupu raportu, nie pokazywało żadnych szkód. Niestety ostatnio oglądając aplikację mobywatel zauważyłem, że można w tej aplikacji sprawdzić historie pojazdu i zobaczyłem, że to samo autodno pokazuje, że na samochodzie, który miał być bezwypadkowy była szkoda całkowita. Czy jestem w stanie coś ugrać ze sprzedającym? Czy zatajenie takiej kwestii zalicza się do wady ukrytej?
#motoryzacja #prawo
  • 8
  • 0
@turbine: autodno mi to odpisało na reklamacje:
Chcielibyśmy uprzejmie wskazać, że informacja o zgłoszonej szkodzie całkowitej nie znalazła się w raporcie zakupionym przez Pana w dniu 18.09.2022 r., ponieważ nie została wtedy odnotowana przez serwis autoDNA .

Raporty historii pojazdu autoDNA, w tym usługa Alert Ryzyk, są regularnie aktualizowane. Aktualizacje działają w trybie 365/7/24 i w ich następstwie mogą pojawić się nowe informacje, które nie były dostępne w przeszłości.
@Tikyo tam to bzdury pokazuje z tą szkodą całkowitą, znam przypadek co pokazuje jeden z raportów szkodę całkowitą a auto od nowości w jednych rękach nawet z ubezpieczenia nie był nigdy naprawiany. Obecnie też mam auto co niby szkodę całkowitą pokazuje co jest bzdurą.
@sberatel: Akurat autodna to jest jeszcze najbardziej ogarnięte w kwestii tego co pokazuje. W firmie weryfikujemy w ERP i jeśli w autodna się świeci szkoda, to praktycznie zawsze w ERP wychodzi, że cos było.