Wpis z mikrobloga

Jakieś protipy dla świeżaka jak najłatwiej zlokalizować piszczące cewki/tranzystory w zasilaczu komputerowym ATX? Może wizualnie zwrócić na coś uwagę? Pod małym obciążeniem piszczy podczas ruchów myszką i zastanawiam się, czy nie wlutować nowego elementu. Na początku myślałem, że to sekcja zasilania na płycie głównej/problem z procesorem, ale dźwięk ewidentnie wydobywa się z zasilacza.
Będę grzebał przy swoim sprzęcie jak coś i w gumowych rękawiczkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie oddam tego komuś do naprawy, bo to jakiś budżetowy silentiumpc i wolałbym go sprzedać, ale mam zajawkę na elektronikę, kupuje sobie jakieś gotowe projekty do lutowania itp i miałbym mega satysfakcję jakby udało się to ogarnąć.
#elektronika
  • 5
@Kryspin013: właśnie czytam teraz na elektrodzie, że wyciszają klejem na gorąco, lakierami, silikonem itp. Podlewa się od dołu między cewką a PCB, czy całą zalać?
Spróbuję też w biosie pokombinować z zasilaniem, bo jak jest większe obciążenie to robi się cicho
Spróbuję też w biosie pokombinować z zasilaniem, bo jak jest większe obciążenie to robi się cicho


@dzejkuo: w tym miejscu akurat nic tu nie osiągniesz

@Kryspin013: właśnie czytam teraz na elektrodzie, że wyciszają klejem na gorąco, lakierami, silikonem itp. Podlewa się od dołu między cewką a PCB, czy całą zalać?


@dzejkuo: nie wiem, musiałbyś poczytać. Sam nigdy nie miałem potrzeby korzystać z tego, ale raczej poszedłbym w jakiś specjalistyczny
Jakieś protipy dla świeżaka jak najłatwiej zlokalizować piszczące cewki/tranzystory w zasilaczu komputerowym ATX?


@dzejkuo: zrób rulon z papieru, przyłóż jeden koniec do ucha a drugim końcem jeźdź w pobliżu podejrzanych elementów ( ͡º ͜ʖ͡º)
@zetisdead: Czlowieka o takim toku myślenia potrzebowałem! Ja już szukałem do kupienia urządzeń podobnych do tych co się nasł#!$%@? rolki w samochodzie itp. żeby były z plastiku tylko one w większości są metalowe (ʘʘ)