Wpis z mikrobloga

Castellammare del Golfo jest ciekawym miastem położonym na zachód od Palermo. W bliskiej odległości od niego znajduje się grecka świątynia w Segeście, a podróż do tych dwóch miejsc można połączyć jeszcze z odwiedzeniem San Vito Lo Capo położonego na północ od nich.

Zapraszam do znaleziska

- Castellammare del Golfo nazywane jest miastem długowiecznych ludzi z uwagi na to, że w 2022 roku mieszkało tam aż piętnastu stulatków.
- Podobno w pięćdziesiątych latach uchodziło za bardzo niebezpieczne miasto, a jedna trzecia miejscowych mężczyzn mała na koncie minimum jedno zabójstwo.
- Miejscowy zamek położony jest bezpośrednio nad wodą. Wznieśli go Arabowie, natomiast w późniejszym czasie został rozbudowany przez Normanów.
- Segesta jest miastem położonym między Palermo, a Trapani w pobliżu Castellammare del Golfo. Istniała już w czasach starożytnych i była zamieszkana przez lud Elymów. W 307 roku p.n.e. została zdobyte przez Greków, a w 241 roku p.n.e. przez Rzymian. Budowę greckiej świątyni w Segeście rozpoczęto około 430 roku p.n.e., ale nigdy jej nie ukończono. Budowla ma wymiary 57,50 na 23,25 metrów oraz 14 kolumn na długość i 6 na szerokość. Sam teatr, który położony jest na wzgórzu jest młodszy o 200 lat, a wznoszenie rozpoczęto około 230 roku p.n.e.

https://wykop.pl/link/7249649/castellammare-del-golfo-i-grecka-swiatynia-w-segescie-sycylia

#antekpodrozuje #podrozujzwykopem #podroze #turystyka #ciekawostki #wlochy #sycylia #zainteresowania

---------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz być wołany w przyszłości, to poniżej zaplusuj odpowiedni komentarz :)
(piszę o różnych miejscach w Polsce oraz na świecie)
antekwpodrozy - Castellammare del Golfo jest ciekawym miastem położonym na zachód od ...

źródło: 086

Pobierz
  • 7