Wpis z mikrobloga

czy mogę za kogoś zapłacić mandat przez internet z mojego banku? skąd oni będą wiedzieć, że płacę nie za siebie, ale za jakąś inną osobę? tam pisze, że dane formularza uzupełniają się automatycznie, więc z tego co rozumiem tam będą moje dane, a nie tamtej osoby za którą płacę mandat? co mam zrobić żeby były tam dane innej osoby? i skąd mam wiedzieć, że płatność została przyjęta i mandat jest opłacony?
#prawo #mandat #policja #kiciochpyta #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@Mystoo Płaciłem za kogoś nie raz i nie było problemu brałem pesel i w tytule dodawałem numer mandatu i drukowałem potwierdzenie że było wysłane. Jeżeli będzie problem to prędzej cofną pieniądze bo nie mogą od tak zaksięgować pieniędzy bez powodu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Mystoo: na mmoje wystarczy w tytule przelewu wpisać mandat seria: XX nr: XXXX z 01.01.01, Jan Kowalski
akurat mam jeden do zapłacenia, w załącznikach jest od razu druczek do opłacenia na poczcie, z od razu podanym nr mandatu
więc na moje to nie ma znaczenia kto płaci, tylko sprawdzają przelewy po serii i nr mandatu
  • Odpowiedz
@Mystoo: TLDR: Jeśli to nie dziadkowie, rodzice, rodzeństwo, małżonek albo dziecko to niech sobie sam(a) radzi.

więc na moje to nie ma znaczenia kto płaci

@Elev: Ma i to dość spore.

Art 57 KW.

§ 1. Kto:

1) organizuje lub przeprowadza zbiórkę ofiar na uiszczenie grzywny orzeczonej za przestępstwo, przestępstwo skarbowe, wykroczenie lub wykroczenie skarbowe, świadczenia pieniężnego, przepadku przedmiotów stanowiących kwotę pieniężną, równowartości przepadku przedmiotów lub przedsiębiorstwa, przepadku korzyści majątkowej
  • Odpowiedz
  • 0
@TrzezwyIrlandczyk: sęk w tym, że po prostu pożyczam mojemu koledze pieniądze na ten mandat i żeby nie #!$%@?ć się w zbędną logistykę chcemy po prostu zrobić to od razu z mojego konta. serio w tym chorym kraju mogę mi robić problemy nawet z tak banalną rzeczą? czy to po prostu żarty?
  • Odpowiedz
@Mystoo: Mogą, mandaty obsługuje US w Opolu i mają to całkiem dobrze zautomatyzowane. Zresztą sama płatność mandatu przez Internet to nie zwykły przelew, a "przelew podatkowy".
  • Odpowiedz