Wpis z mikrobloga

Jeśli mam aktywny VAT unijny to jak pójdę w Niemczech np do media markt to mogę kupić sprzęt na firmę i zapłacić tylko cenę netto?


@hipodrom: Jeśli niemiecki media markt jest zarejestrowany w systemie vat europejskim to tak, ale potem musisz wykazać ten zakup jako nabycie wewnątrzwspólnotowe.
@corrs: ok czyli powino się udać. tak wiem że trzeba wykazać, wyślę później księgowej i ona to chyba ogarnie, zastanawia mnie sam proces zakupu czy moge kupić po cenie netto. dzięki
@hipodrom jak mają podobne przepisy co my to nie. Jak w Polsce kupujesz elektronikę to VAT 0% mogę dać dopiero jak wysyłam bezpośrednio za granicę, i później muszę mieć to udokumentowane xd
czyli vat zero tylko przy sprzedaży wysyłkowej? dziwne... najwyżej poproszę żeby wysłali na polski adres...


@hipodrom: wcale nie dziwne. Jeżeli mają taką papierologię jak my, to nie będą się bawić w oświadczenia podpisy itp, dla jakiegoś wykopka. A ryzyko spoczywa na nich.

Skłaniam się do opcji zakupu internetowego z wysyłką do PL. Wtedy powinna być taka opcja - 0% vat.
@hipodrom: za dużo było takich wyłudzeń - jakiś janusz/helmut znajdował dane firmy nipEU spoza kraju, i na te dane robił zakup 'na 0% vat' - a realnie nigdy nie zostawało to rozliczone po drugiej stronie, bo firma nipEU nic o zakupie nie wiedziała...

Więc 0% vat i rozliczenie vatu po stronie innego kraju - jest tylko wtedy, gdy dostarczysz papiery vat-eu o rejestracyjne, i albo kupujesz wprost z wysyłką, albo masz