Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#nieruchomosci #rpp #inflacja #samochody
Mam dwa plany związane z obecną sytuacją monetarną w naszym kraju.

1. Jeśli rpp podbije stopy to kupuję kolejne mieszkanie na wynajem. Team 150k+ rocznie na czysto here, po odliczeniu kredytów, czynszów i podatków.

2. Jeśli rpp utrzyma, lub obniży stopy to kupuję nowe 911 992.2 (kwestia czy GTS czy zwykła carrera).

Plan do wykonania za rok. Plusujących zawołam do tego anonima, ustawiam przypominajkę i będę wołać, która opcja oraz czy się udało. Trzymajcie kciuki!



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 16
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @PfefferWerfer
Posiadam jakieś tam akcje, ale są to małe kwoty. Nie ufam rynkom, które na podstawie jednego ESPI potrafią bujać 10-15% dziennie. Tam gdzie gruby steruje rynkiem, ja nie mam podjazdu, a dawcą kapitału nie potrzebuję być, od tego są inni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja inwestuję w nieruchomości, bo są dużo bardziej stabilne, mniejsze ryzyko straty, ale też mniejsza stopa zwrotu.
  • Odpowiedz
nie lepiej kupić akcje amerykańskie, które nie będą w ogóle zależne od kraju z kartonu?


@perfumowyswir: A ktoś tu mówi o polskich w ogóle? Bananowa to nie jest giełda xD

Ja osobiście wolę UK i spółki z Europy zachodniej bez Szwajcarii bo nie dowalaja podatku u źródła, Amerykanie i Szwajcarzy myślą że jako hegemon finansowy mogą kasować wszystkich na podatku od dywidend i trzeba się podwójnie rozliczać z W8-BEN.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Sudo_exit

Tak carrery są doładowane. W nowym modelu 992.2 dostępne na początku mają być wersje S i/lub GTS które mają być hybrydami z nowymi większymi silnikami. Natomiast bazowa ma być bez hybrydy z obecnym silnikiem. Ale to trzeba czekać na premierę.

Jedyny pakiet to sport chrono, bo masz przełącznik trybów jazdy, masz sport+, ogólnie taki must
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @wygryw50k

nie rozumiem, zostaje ci z roboty i innych dochodów 150k rocznie na życie?


Jakby mi tyle zostawało ze wszystkiego to bym nawet pod 911 nie podchodził. 150k to mniej więcej roczny koszt leasingów, serwisu i ubezpieczenia za 911 z wpłatą 200k i niskim
  • Odpowiedz