Wpis z mikrobloga

Ludzie, mam już zupełnie dość odkurzania moim odkurzaczem pionowym. Fajnie, że bezprzewodowy, ale kompletnie nie daje sobie rady z sierścią mojego psa. Poszukuję wtyczkowego, tradycyjnego potwora, który odkurzy mi wreszcie dom. Jakieś polecenia? #agd #porady #sprzatanie #kiciochpyta #odkurzacz #pomocy taguje też #krakow bo jestem z Krakowa i potrzebuje rozgłosu bo zaraz mnie chu* strzeli z tym wszystkim (,)
  • 16
@demimka bezprzewodowy to jakikolwiek, mam starego Samsunga z drugiej ręki i nowy pionowy odkurzacz choćby się zesrał to nie odkurzy tak dobrze jak stary tradycyjny. weź jakiegoś Samsunga czy Elektroluxa z dobrymi ocenami i będziesz zadowolona. Moi rodzice mają już dość wiekowego Elektroluxa właśnie i przy 3 zwierzakach działa bardzo elegancko
@Marcin3005 brzmi mega - czytań opinie. Jest wersja z szczotka do zwierząt. A jak z czyszczeniem filtra wodnego? Bo czytałam, że to długie i srednio przyjemne. Partner to astmatyk, więc może to być strzał w 10.
@murarz13 cenę bardzo przyjemna, a jak z użytkowością? To stosunkowo małe mieszkanie i trochę się boje, że nie będę miała gdzie go trzymać. Plus ten kabel to się zawija wokół niego tak? Ciężkie to bydle?
@demimka: Nie jest ciężki. Choć fakt wysoki jest. Do kabla można się przyzwyczaić. Jak to mówią mechanizm zwijanie się nie zepsuje. W każdym markecie budowlanym jest to możesz sprawdzić wagę i wymiary przed kupnem.
@demimka: Ale jak o tej astmie piszesz to ten wodny chyba lepszy będzie. Taki filtr z wodą mniej przepuszcza. No tylko właśnie po każdym użyciu trzeba części. Nie wiem jak ten model dokładnie ale w tym co miałem to zbiornik na wodę był i filtry gąbkowe.
@murarz13 a to do tego będę mieć pionowy. Martwi mnie tylko uciążliwość płukania. Ale odkurzanie porządne raz na tydzień + pionowy do „codziennego” chyba byłoby Ok?
@demimka: Pojemnik na wodę jest regularnych kształtów, ale ten kawałek plastiku co ogranicza "pienienie" wody już średnio. Do tego dwa filtry z gąbki, które przy normalnym użytkowaniu pozostają w miarę czyste. Czyszczenie tego to jakieś 3-5 min. Najpierw wylewam ten cały syf, potem nalewam czystej wody i wylewam jeszcze raz. Na koniec płucze wszystko pod prysznicem. Rozbiera się banalnie łatwo.