Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wyjaśni mi ktoś motyw trójcy świętej, dlaczego uznawana jest za jednego Boga, a nie trzech?
Czytając Biblie, ma się wrażenie, że to zupełnie inne persony, niezależne od siebie:

1. Opisy relacji między członkami Trójcy często podkreślają ich oddzielność. Na przykład, w Ewangelii Jana Jezus mówi, że Ojciec jest większy od Niego (Jana 14:28) i wysyła Ducha Świętego (Jana 15:26). To sugeruje, że każda osoba w Trójcy ma własne niezależne istnienie.
= takiej perspektywy wydają się być trzy odrębne istoty.

2. Jest również wiele dialogów i interakcji między członkami Trójcy, które wydają się wskazywać na ich odrębność. Na przykład, w Księdze Mateusza Jezus modli się do Ojca (Mateusza 26:39) i obiecuje posłać Ducha Świętego (Mateusza 28:20). Te rozmowy wprowadzają nam sugestię, że Trójca Święta składa się z trzech istot, które komunikują się ze sobą, jakby były oddzielnymi jednostkami.

3. No i te motywy, między innymi kuszenie Jezusa przez samego szatana. Skoro jest jedną osobą ( Bogiem, trójcą świętą ) to co on tak właściwie ma udowadniać? Szatan obiecuje Jezusowi królestwo na ziemi - to jest bez sensu, skoro byłby Bogiem, to tak naprawdę on jednocześnie stworzył ten świat i to należy do niego, sam w jednej chwili mógłby dokonać cudu ( jak u Mojżesza z Morzem ( posłuszeństwo przyrody bezwzględna ) ). Skoro jest trójcą świętą, to chyba stoi na równi z Ojcem stworzycielem, co za tym idzie, świat należy do Jezusa? ten dialog nie ma sensu, chyba, że Jezus to osobna persona.
No, albo chociażby moment, gdzie mówi, aby Jezus skoczył w dół.
'' „Bóg rozkaże swoim aniołom, aby chroniły Cię. I będą Cię nosić na rękach... '' - Skoro Jezus jest jednym Bogiem z trójcy, to dlaczego ma się wrażenie, że to zupełnie inna persona ma rozkazać aniołom zrobić coś, skoro sam Jezus mógłby to zrobić, jeśli byłby jedną i tą samą osobą?

#chrzescijanstwo #modlitwa #mirkomodlitwa #mikromodlitwa #katolicyzm



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wyjaśni mi ktoś motyw trójcy świętej, dlaczeg...

źródło: web3-holy-trinity-father-son-2-spirit-fr-lawrence-lew-op-flickr

Pobierz
  • 8
trójca święta to dogmat wymyślony przez #!$%@? pastuchów, zresztą jak cała ta religia. Nie dla pustynnego boszka zemsty...
@mirko_anonim: Prefacja o Trójcy Przenajświętszej:

Zaprawdę godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne, abyśmy zawsze i wszędzie Tobie składali dziękczynienie, Panie, Ojcze święty, wszechmogący, wieczny Boże:

Ty z jednorodzonym Synem Twoim i Duchem Świętym jednym jesteś Bogiem, jednym jesteś Panem, nie w jedności jednej osoby, lecz w jednej istocie Trójcy. W co bowiem z objawienia Twego wierzymy o Twej chwale, to samo utrzymujemy bez żadnej różnicy o Twoim Synu i o
✨️ Autor wpisu (OP): Heh

tyle jest dostepnej literatury na ten temat, youtube, a wykopek dalej sie dziwi dogmatowi trojcy. Co za czasy.

troll


Nawet mi się tego komentować już nie chce. Ja me, a ty be. Nie prosiłem o jakieś zbędne dyskusje i złote rady, bo opinie już mam wyrobioną w danym temacie i zadałem konkretne pytanie co chce wiedzieć. Zrobiłem dobrą argumentację, wypunktowałem szczegółowo, czego oczekuje, to przyjdzie mi
✨️ Autor wpisu (OP): Tak swoją drogą, przejrzałem sobie twój profil na szybko i widzę, że sam nie raz oczekiwałeś odpowiedzi na zadane przez ciebie pytania.

1. https://wykop.pl/wpis/68862331/czy-moglby-ktos-wesprzec-w-dylematach-zakupowych-r
2. https://wykop.pl/wpis/66363863/fizjoterapia-ortopedia-poszukuje-sensownego-ortope

A to mało masz literatury w intenecie, albo opinii dostępnych online, że się pytasz na wykopie TROLLU jeden ty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
najwyraźniej rozumiesz sytuacje i sentencje, a jednak i tak nie powstrzymało cie od głupiego
@mirko_anonim: twoj dlugi post mozna skrocic do tego, zeby znalazl sobie opracowania Prof. Lukasza Niesiolowskiego-Spano. Nawet na youtube znajdziesz jego audycje z radia naukowego.
Nie wiem, czemu ten temat, ktory nie ma zadnych intymnych tresci poruszasz z anonimowych. To mi wskazuje na trolla. A jak nie masz konta, to zaluz.
Milego dnia i mniej spin w zyciu!