Wpis z mikrobloga

Przedstawiam Państwu gminę Jasienica Rosielna, powiat brzozowski, województwo podkarpackie. Poparcie dla PiS 72,05% drugie miejsce nie kto inny jak #konfederacja 9,45%, TD 8,86% (pewnie głównie dzięki PSL), a diobły z Peło 6,04% :D
https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/sejm/wynik/gm/180205
Może jest jakaś inna gmina z jeszcze wyższym poparciem dla #pis, ale ludzie, co wy tam ćpiecie na #podkarpacie? Po 8 latach rządów taki fanatyzm? Mam nadzieję, że przed kolejnymi wyborami przeliczą w końcu liczbę mandatów w stosunku do populacji i wyludniającym się regionom trochę ich odpadnie na rzecz metropolii, bo ten obecny rozkład mandatów nie uwzględnia migracji wewnętrznych jakie miały miejsca, a widać też jak sprane mózgi ma ten zaścianek.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%99gi_wyborcze_do_Sejmu_Rzeczypospolitej_Polskiej#Wykaz_okr%C4%99g%C3%B3w
Albo wydzielić ich z kraju, razem z ziomkami z lubelskiego i niech sobie kaczkę nawet Imperatorem obwołają. Korzyści z tych regionów i tak nie ma żadnych, tylko koszty.

#wybory #bekazpisu #polityka
  • 10
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Może pamiętają do tej pory #!$%@?ę jaka była za PO? Nie bronie ich bo głosowanie na PiS jest równie niezrozumiałe, ale jednak pamiętają syf który był za platfusów. Sam nie spodziewałem się że polski ciemny naród ponownie będzie chciał wejść do starego szamba z którego tak samo ochoczo próbował się wyciągnąć jak kilka dni temu...
  • Odpowiedz
  • 1
@FrasierCrane: daleko szukać nie musiałem dla "lepszego" wyniku, gmina Jeżowe, również to najwspanialsze na świecie województwo
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 956
76,61%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 489
9,47%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 289
5,60%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 211
4,09%
KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA 87
1,68%
KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA 78
1,51%
  • Odpowiedz
Po 8 latach rządów taki fanatyzm?


@FrasierCrane: Ostatnio słyszałem rozmowę 2 starych sąsiadek jak były zachwycone pisem bo w tv im mówią cały czas jaki to rząd dobry i jak to daje obywatelom. Przez moją bańkę znajomych i to że nie mam agresywnych pisowców w rodzinie myślałem że to taki hehe memik o babciach które łykają wszystko co leci w pudle i z ambony ale ich rozmowa wcisnęła mi w gardło
  • Odpowiedz