Wpis z mikrobloga

I jak co wybory, od razu dzielimy społeczeństwo. Na tych z wyższym wykształceniem, na tych na wschodzie. I to są ci ludzie co siebie określali gorszym sortem jeszcze niedawno. To są ci ludzie co twierdzili że są bezpodstawnie atakowani, że czują się niedocenieni. Bo wiadomo, chłopaczek z wykształceniem z europeistyki czy innej socjologii jest wart o wiele więcej od hydraulika prowadzącego działalność, lecz z wykształceniem niższym. Chcemy równości- taa? To może #!$%@? wypadałoby się zastanowić dlaczego tamtym się opłaca głosować na PiS? Dzisiaj płaczemy bo nauczyciele zarabiają niewiele ponad minimalną, ale jak za ręce do pracy kiedyś wpadało 3zł/h to już nic złego. No bo oświeceni i wykształceni lepiej rozumieją świat i wiedzą że zbawienie tylko lewa strona może przynieść gospodarczo. To pierwszy krok do tego by nic się nie zmieniło- wyborcy są na siebie zaszczuci, i nieważne kto u góry to pierwszy ręki by nie wyciągnął. Tacy ludzie jak Pani Marta- zapewne z magistrem jakiegoś gówno kierunku bądź po prywatnej uczelni, co ma wpisane w zainteresowania "kotki" i pewnie z pochodzenia warszawianka nawet nie będzie próbować by zniżyć się poziomem do jakiegoś wieśniaka czy robola, by choć trochę spojrzeć przez jego perspektywę. PiS wygrywa na wsiach, wschodzie i wśród nieuków i #!$%@?, Pani Marta dzisiaj, po 8 latach (chociaż pewnie ostatniej kadencji praktycznie nie pamięta) może w końcu się poczuć lepsza.

#wybory #bekazlewactwa #polityka
michalxd21 - I jak co wybory, od razu dzielimy społeczeństwo. Na tych z wyższym wyksz...

źródło: obraz_2023-10-16_231105401

Pobierz
  • 12
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@ketiow: samą statystykę rozumiem, ale po #!$%@? tak jeszcze umniejszać tym ludziom? Czasy w których doceniało się kogoś po studiach już dawno minęły, dzisiaj bardziej się śmiejesz że traci czas. A poza tym, jakie to ma przełożenie na państwo? Pan na stołku jest tak samo potrzebny jak Pan przy łopacie. Nie każdy w tym kraju musi być magistrem. A poza tym, jaki to może być zarzut? Że jedni rozumieją ekonomię bardziej
@michalxd21: Na ministrę? Co to jest?
Myślę, że ona raczej powinna czekać na lekarstwa w zakładzie dla obłąkanych, a nie decydować o losach kraju.

PIS wygrywa na wsi (większy procent ludzi z niższym wykształceniem) głownie dlatego, że ich politycy pojawiają się w każdym zadupiu 300 mieszkańców.
To było widać w kilku ostatnich wyborach, gdzie ludzie ze wsi byli przedstawiani jako zacofani. Skoro jedna partia wprost ma ich gdzieś i wręcz ich
@lojawyk: Dobra, a tak serio, niedawno pisałem pracę licencjacką (ahhh, mogę się czuć taki WIELKI!!!!) gdzie analizowałem temat zrównoważonego rozwoju. I cóż za szok- Polska przez ostatnie 8 lat (głównie dzięki socjalom, nie oszukujmy się) zrobiła krok milowy w stronę wyrównania się nierówności społecznych, które wcześniej występowały na linii miasto-wieś, wschód-zachód. I to polityka która powinna być kontynuowana, by ten wschód gonił zachód, by te różnice wynikające z tego czy mieszkasz
@michalxd21: dałbym 2 plusy gdybym mógł. To przekonanie wyborców nieudacznika Tuska (młodzi chyba naprawdę nie pamiętają tych 'wspaniałych' czasów rządu PO czy nie wiedzą o jego szemranej przeszłości i kontaktach w NRD) o swojej wyższości na bazie wyższego wykształcenia, które obecnie jest do zdobycia przez ludzi, którzy kiedyś by nie zdali matur (a pewnie nawet by nie przechodzili kolejnych klas) jest kuriozalne. Zanim sfora lemingradzkich NPCow zacznie wyzywać od pisowców, nie,
@peterjordanson25: akurat jeśli chodzi o uczelnie to zbieram się do napisania tu czegoś w kształcie twitterowej nitki nt. wielkości Koźmina i studiów za 17 tysięcy/semestr. Na kilku konferencjach słyszałem o wykładowcach, o prowadzeniu zajęć a także raczej niewielkim poziomie przynajmniej na niektórych kierunkach. Ale bańka wielkiego koźmina trwa, dalej będą pajace twierdzić że top uczelnia w kraju.