Wpis z mikrobloga

W moim OKW w Krakowie frekwencja 87,64% (ponad 2000 osób głosowało) i PiS dostało jedynie 11,62% głosów.
Piękna sprawa, już wiem, dlaczego dobrze mi się tutaj mieszka. Dobra robota sąsiedzi. ()

#wybory
  • 17
  • Odpowiedz
@nukey: Ale zdajesz sobie sprawę, że w moim wpisie skomentowałam tylko niski wynik PiSu, który mnie cieszy, a to Ty zacząłeś temat Tuska? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cieszy mnie tak duża aktywność i mobilizacja ludzi w tych wyborach. 87,64% - takiej frekwencji bym sobie nie nawet nie wymarzyła w mojej okolicy - to daje nadzieję na przyszłość i jasny sygnał, że ludzie chcą lepszej Polski i chcą
  • Odpowiedz
@nukey: NIESTETY nie ma już powrotu do przeszłości, zmarnowaliśmy 8 lat ogromnego potencjału. Będziemy to odrabiać dekadami. Najwyższy czas zacząć w końcu po PiSie sprzątać. Aktualne wyniki mówią mi, że nie jestem odosobniona w tym przekonaniu.
  • Odpowiedz
@nukey: Rozumiesz, co napisałam? Nie ma powrotu do przeszłości. Nie możemy się cofnąć o 8 lat - gdyby tak było bylibyśmy i tak w lepszym punkcie wyjścia niż teraz - to jest mój pogląd. Ja mam dobrą pamięć, pamiętam jak ten kraj wyglądał wtedy i wiem w jakim bagnie teraz się babrzemy. Zmarnowaliśmy 8 lat potencjału. To nie są pierwsze ani nawet drugie wybory parlamentarne w których biorę udział. Wyprowadzanie tego
  • Odpowiedz
@thomasoskaarj: To prawda, ale to też niestety żadna niespodzianka.

W dalszym ciągu, gdy widzi się taką frekwencję, takie obywatelskie zaangażowanie i do tego tak słaby wynik partii rządzącej w swoim bezpośrednim otoczeniu, wśród ludzi z którymi dzieli się część przestrzeni w której się żyje, z którymi ma się na codzień kontakt - to jest mega budujące i nastawia optymistycznie na przyszłość. ()
  • Odpowiedz