Wpis z mikrobloga

#wybory

Pytanie do osób które za kadencji PO miały +18.
Czy za kadencji PO dużo łatwiej było założyć firmę i dobrze zarabiać?
  • 12
  • Odpowiedz
@Tiab: była swoboda biznesu. Można było zakładać firmę, zatrudniać za dowolną stawkę za jaką ktoś chciał przyjść i jeszcze gmina dawała teren w strefie pod rozwój działalności. US o nic się praktycznie nie czepiał. Eldorado dla ludzi z głową na karku. Piekło dla życiowych ciamajd co to trzeba koło nich wszystko robić a najlepiej to jakby im ktoś dał grosza za to ze są
  • Odpowiedz
@Tiab: Na przykładzie działalności moich rodziców: w ch** łatwiej i lepiej. Ja będąc studentem nie martwiłem się o jutro. Największy minus dla mnie tamtych rządów to pałowanie Marszu Niepodległości, terroryzowanie środowiska kibiców, osłabienie Wojska Polskiego, istnienie gimnazjów (chyba PO to przywróciło?).
  • Odpowiedz
@Tiab: Info: podatek VAT istnieje od momentu wprowadzenia pieniądza czyli od czasów ludzi pierwotnych (czyli takich kiedy Polska a nie była jeszcze krajem, państwem, miastem-państwem) Wtedy kiedy ludzie nie rozumieli co to znaczy "słowo" XD
  • Odpowiedz
@Tiab: Za PO to zamiatałem szpital a potem pojechałem do NL a następnie robiłem w LG za 1700 cebulionów firmę to byś mógł założyć gdybyś kupił sobie tabliczkę FIRMA i założył ją na dziwach swojego pokoju ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Tiab: na pewno była większa skala przestępstw podatkowych, których nikt nie ścigał, więc w zasadzie kasę można było robić dużo łatwiej( ͡° ͜ʖ ͡°)
ostatnie 8 lat to mimo wszystko informatyzacja tego #!$%@?, pytanie na ile to znak czasów, a na ile zasługa pisu.

Jeśli chodzi o branżę usług, to zdecydowanie większa była szara strefa. Trudniej było zacząć legalną działalność w takich sektorach jak usługi ogrodnicze czy
  • Odpowiedz
@Tiab: za pisu były dodatki z NCBiR. wystarczyło złożyć wniosek, że chcesz 5-6 dużych baniek na budowę systemów do bąby atomowej i dostawałeś i nikt nic nie sprawdzał (a już szczególnie tego czy masz jakiekolwiek kompetencje do budowy systemów do bąby atomowej).

5-6 baniek PLN na luzie styka na q7 i jeszcze starczy na koszulkę BALMAIN i powiększanie ust grażynce (jeszcze se od podatku odliczysz jak poprosisz babę w gabinecie
  • Odpowiedz