Wpis z mikrobloga

Strasznie dużo wpisów i opinii od ludzi którzy nie mają kompletnie zielonego pojęcia o polityce a zwłaszcza polskiej.
Najbardziej mnie zastanawia tak duże stężenie się ludzi rzucających jak z rękawa powody przez które konfederacja odnotowała tak niski wynik wyborczy wg. exit pollu, a ja nie kojarze ich nicków pomimo tego, że wszystkich konfederatów znam na pamięć, a 80% neuropków na czarnolisto.

Konfederacja popełniła jedynie dwa poważne błędy:
- Jak to powiedział Sośnierz w polsat news po godzinie pierwszej u gozdyry - pokemony na listach.
- Niezniszczenie petru przez Mentzena w ich pierwszej konfrontacji.

Reszta zarzutów jest kompletnie nietrafiona i nie była błędami konfederacji ani jej członków. Kampania wyborcza była prowadzona podręcznikowo dobrze. Konfederacja nie miała wpływu na to, że nie otrzymała przychylności mediów, a jedynie schizofreniczną nagonkę na nich. Media głównego ścieku prześcigiwały się w stawianiu coraz to bardziej absurdalnych i nietrafionych chochołów, a dla obywateli cierpiących na ślepą nienawiści do Konfederacji stanowiło to z kolei paliwo do pójścia na wybory ponieważ #!$%@?ć pis i konfederacje_

Warto również mieć na uwadze, że cała fasada trzeciej drogi i lewicy mogła zostać zburzona banalnie prosto. Wystarczyłoby po jednym dniu ataków na daną partie w natężeniu 5% tego co otrzymywała Konfederacja. hołownia to stale kompromitująca się sierota nie będąca wartą zaufania i powierzenia mu w ręce tego kraju. lewica to kompletne wykręty i prześwietlenie ich wszystkich kandydatów oraz grillowanie tego w mediach byłoby natychmiastowym zabójstwem. Chroni ich jedynie fasada, której z jakiegoś powodu zagraniczna agentura ustawiająca nam w Polsce poparcie opozycji nie chce zburzyć.

Jeżeli po zliczeniu wszystkich głosów, okaże się, że Konfederacja uzyskała conajmniej 2 miliony głosów łącznie, to będziemy już wiedzieli, że Konfederacja powiększyła sukcesywnie swój elektorat i podejmowali prawidłowe decyzje w tegorocznej kampanii. W takiej sytuacji jasne jest to, że niesamowita mobilizacja polaków którzy tak właściwie nie powinni mieć praw wyborczych, gdyż na nie nie zasługują, doprowadziła do bardzo żałosnego wyniku exit pollu Konfederacji i zwyczajnie w świecie - debile nas przegłosowali bo było i jest ich o wiele więcej.

Bardzo martwi mnie to szukanie winy wśród wszystkich. Czy to w tym, że Brauna i Korwina schowali, czy to w tym, że przez to, że Braun i Korwin zostali schowani to wyborcy odeszli.

Na szczęście jestem dobrej myśli, ponieważ jeśli teraz nie wygrała Polska, to wygra w następnych wyborach parlamentarnych. Co mam przez to na myśli?
Jeżeli okaże się, że rząd pseudoliberalnej lewicowej opozycji będzie sie dobrze sprawował i nie będzie stopniowo coraz to bardziej doprowadzał Polski do ruiny, to wygraliśmy te wybory jako Polacy.
Jeżeli okaże się, że rząd pseudoliberalnej lewicowej opozycji będzie sprawować władzę beznadziejnie źle, to Polacy przy następnych wyborach dokonają wreszcie jedynego słusznego wyboru jakim jest Konfederacja.

Jestem optymistą i w aż tak absurdalną głupotę polskiego wyborcy, żeby sprawy mogły się inaczej potoczyć - nie chce wierzyć.

#konfederacja #polityka
  • 36
Reszta zarzutów jest kompletnie nietrafiona i nie była błędami konfederacji ani jej członków. Kampania wyborcza była prowadzona podręcznikowo dobrze. Konfederacja nie miała wpływu na to, że nie otrzymała przychylności mediów, a jedynie schizofreniczną nagonkę na nich. Media głównego ścieku prześcigiwały się w stawianiu coraz to bardziej absurdalnych i nietrafionych chochołów, a dla obywateli cierpiących na ślepą nienawiści do Konfederacji stanowiło to z kolei paliwo do pójścia na wybory ponieważ #!$%@?ć pis i
@siadatajta: Głównie po prostu dno merytoryczne. W sondażach mieli górkę po pokazaniu projektu ustawy o PIT, który jakiś sens miał. Potem miały być projekty o ZUS, VAT, CIT, itp. - żaden się nie pojawił. Program wg obliczeń był kosztowny, ale wszelkie pytania o konkrety omijali. Na wiecu 15-letnich fanatyków zadziałało, jak widać wśród dorosłych już nie bardzo.
@siadatajta: Cóż, podałem powód, przez który ja i kilku innych znajomych nie zagłosowało na konfę, mimo że w czerwcu poważnie to rozważaliśmy. Ale chowajcie głowy w piasek, tłumaczcie się chochołami o złych mediach to jak dobrze pójdzie za 4 lata w ogóle do sejmu nie wejdziecie, jeśli się wcześniej nie rozpadniecie ¯\(ツ)/¯
@JC97: koryguje swoje zdanie za twoją sprawą. Konfederacja oprócz dwóch poważnych błędów zaliczyła również drobne potknięcia. Nie zmienia to jednak meritum mojego manifestu. Wytykanie ich to jakieś kuriozum, uwzględniając realia polskiej polityki i jej kontekst i beznadziejność od A do Z pozostałych partii politycznych podtrzymywanych przy życiu jedynie ze względu aprobatę medialną.
@siadatajta: Od Konfederacji wymagałem merytorycznych propozycji, a dostałem:

- 1 projekt ustawy, który był ok u podstaw, ale wiele mu brakowało, z kompletną klęską pomysłu udoskonalania go przez społeczność
- Niespełnioną obietnicę kolejnych projektów ustaw
- Unikanie odpowiedzi na temat źródła finansowania drogiego programu
- Unikanie odpowiedzi na pytanie o koalicji z PiS
- Gówniarskie odpowiedzi na konkretne pytania
- Tłumaczenie wszystkich wątpliwych pomysłów jako żart

Jak Tobie to pasuje to
Konfederacja oprócz dwóch poważnych błędów zaliczyła również drobne potknięcia.


@siadatajta: Raczej oprócz paru dobrych ruchów zaliczyła całą masę mniejszych lub większych błędów. Na palcach jednej ręki jestem w stanie wymienić pozytywne akcje konfy w tej kampanii, do zliczenia tych negatywnych potrzebowałbym excela.
- 1 projekt ustawy, który był ok u podstaw, ale wiele mu brakowało, z kompletną klęską pomysłu udoskonalania go przez społeczność

@JC97: wymaganie perfekcyjności absurdalne przy uwzględnieniu realiów polskiej polityki

- Niespełnioną obietnicę kolejnych projektów ustaw

@JC97: których?

- Unikanie odpowiedzi na temat źródła finansowania drogiego programu

@JC97: tutaj akurat zgrabnie erystycznie z tego wybrneli jeżeli chodzi o koszta reformy podatkowej i nie zwiekszania swiadczenia 500+

- Unikanie odpowiedzi
nie masz żadnych oprócz takich, żeby partia była przyjemna do oddania głosu dla pedolibka
a jest to bardzo dziwne biorąc pod uwagę jak bardzo mentzen spedolibkował np. wyjście z unii europejskiej
wymaganie perfekcyjności absurdalne przy uwzględnieniu realiów polskiej polityki


@siadatajta: Wymagam załatania oczywistych dziur i odniesienia się do merytorycznej krytyki

których?


Choćby ZUS, VAT, CIT - miały być projekty ustaw i nie ma ich.

tutaj akurat zgrabnie erystycznie z tego wybrneli jeżeli chodzi o koszta reformy podatkowej i nie zwiekszania swiadczenia 500+


Koszta reformy podatkowej były liczone na grube dziesiątki mld PLN, nie zwiększenie świadczenia 500+ to 0zł oszczędności względem stanu obecnego.
Choćby ZUS, VAT, CIT - miały być projekty ustaw i nie ma ich.


@JC97: no coś tam na githubie mają, ciekawią mnie gotowe projekty ustaw Hołowni w których obniża wydatki pkb na X zeby podenisc na edukacje.

Koszta reformy podatkowej były liczone na grube dziesiątki mld PLN, nie zwiększenie świadczenia 500+ to 0zł oszczędności względem stanu obecnego.


@JC97: no cóż, wg. Mentzena koszt upgrade z 500 na 800 to 50
@siadatajta: Tu się jak najbardziej zgodzę że standardy wobec Konfederacji były całkiem inne jak wobec "opozycji demokratycznej". Np. zaprezentowali ustawę o podatkach i konkretne punkty programowe a non-stop wypytywano ich o każdą złotówkę gdy KO czy Lewica rzucali pomysłami za dziesiątki miliardów i nikt z tym nie miał problemu że nie wskazywali skąd one będą.

No i non-stop grillowani z jakichś tam głupkowatych kontrowersyjnych wypowiedzi co jednak trafia do przeciętnego, niezbyt
Siarkowska

@Parmenides69: Problemy z Siarkowską w sprytny sposób rozdmuchały media. Bosak gdy był o nią pytany to za nią poręczył. Media od razu to odnotowały i postanowiły zagrać na rozpalanie wewnątrz konfederackich środowisk naparzankę, ponieważ gdyby przekaz o tym, że Bosak za nią ręczy występował w każdym programie (tak jak pytanie o losowego tweeta korwina) to elektorat by to przyjął bardziej stonowanie. W koncu krzysiu sobie zapracował najbardziej ze wszystkich liderów